Maailm

Ohio osariigis võib õpilane peagi vale vastust oma tõekspidamistega välja vabandada (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. november 2019 18:28
Kui õpilane suudab oma usulised veendumused piisavalt hästi ära seletada, saab selle eest hea hinde. Illustreeriv foto.Foto: PA Pictures/Scanpix
Ohio osariigi esindajatekojas läks läbi eelnõu, mis lubaks õpilastel anda valesid vastuseid, kui neid oma religioossete tõekspidamistega ära suudavad seletada.

Küsimuse all on Ühendriikides endiselt kohati vastuoluline evolutsiooni õpetamine. Et märkimisväärne osa rahvastikust on usklikud inimesed ja mõnedel neist on arusaamad maailmast ja selle arengust fundamentaalsemad, käib lobitöö selleks, et evolutsiooni kõrval õpetataks ka nn intelligentset disaini ehk õpetust sellest, et maailma lõi keegi taevane looja. Mõned usklikud organisatsioonid ütlevad ka otse välja, et see keegi on kristlik Jumal, mõned üritavad seda natuke ebamäärasema sõnastusega läbi suruda.

Ohio osariigi esindajatekoda võttiski vastu eelnõu, mis lubab teaduslikus mõttes valele vastusele anda usulise põhjenduse: kuna mina usun, et nii on Jumal määranud, on see minu tõde. Karistada halva hinde või muu säärasega õpetaja seda õpilast ei tohi. Selle asemel tuleb õpilast hinnata sõnaosava seletuse ja asjakohasuse alusel. Mida see ka ei tähendaks.

Esindajatekojas läbis eelnõu hääletuse tänu vabariiklaste enamusele (kes kristlastele üldiselt rohkem meeltmööda). Kuigi eelnõu peab läbima veel ka hääletuse osariigi senatis, on ka seal enamus vabariiklastel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee