Juhtkiri

Juhtkiri | Millal valitsus tööd teeb? (18)

Ohtuleht.ee, 15. november 2019 17:48
Et riigikogu ja valitsuse terve töönädal kulus maaeluministri skandaali menetlemiseks ning komisjoni moodustamine venitab lahenduse leidmise veel mitme nädala võrra edasi, siis kerkib õigustatud küsimus, kas neil päristöö tegemiseks üldse aega üle jääb? Muidugi on riigikogus arupärimistele vastamine ja ajakirjandusega suhtlemine poliitikute töö oluline osa, kui muud tööd-tegemised ei saa sellest ju seisma jääda. 

Sellise küsimuse esitamine ehk polekski vajalik, kui Mart Järviku näol oleks tegu ainukese taolise juhtumiga. Kuid Järviku puhul pole ka listeeriaskandaal lahendust leidnud, vaid sellele lihtsalt lisandus nõuniku palkamisega seonduv küsimus. Ka muude juhtumite puhul pole olnud nii, et üks skandaal klaaritakse ära, seejärel tehakse palehigis tööd kuni järgmise avalikkust pahandava probleemi esilekerkimiseni. Pigem  summutab iga järgnev skandaal eelmise, kuid töötegemiseks aega ei jäägi, sest kogu aja käib ainult üks suur tulekahjude kustutamine.

EKRE liikme Urmas Reitelmanni menetlemine ja lähetamine, EKRE it-ministri ja tema nõuniku ametist lahkumine, Keskerakonna ministri Tanel Kiige vaenamine EKRE poolt, Keskerakonna abilinnapeade mitme nädala pikkune kohalt kangutamine Tartus, rääkimata politseijuhi varasem lahkumasundimise katse on teemad, mis on palju tähelepanu pälvinud. Samal ajal on Eesti juba ligi pool aastat eurovolinikuta ega saa seetõttu anda oma panust ELi juhtimisel ega protsesside mõjutamisel. 

Kodutanumal plähmerdades ja arveid klaarides ununeb suur pilt ja Eesti huvid kannatavad. Kui kunagi tulevikus vaadata tagasi praeguse valitsuse poole aasta tegemistele, siis peale viina hinna odavnemise polegi muid tulemusi ette näidata. Kui sellega rahule jääda, siis on latt väga madalale seatud. Peame olema nõudlikumad valitsuse suhtes. Kui nad hakkama ei saa, tuleb anda võimalus järgmistele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee