Krimi

Monica Randa ähvardas üle 80aastane vanaproua (14)

Toimetas Triinu Laan, 15. november 2019 15:46
Tartu abilinnapea Monica RandFoto: Mari Luud
Möödunud nädalal tehti Tartu abilinnapeale Monica Rannale ähvardav telefonikõne. Nüüdseks on selgunud, et  jõhkra ähvarduse taga oli üle 80aastane abilinnapeaga samasse erakonda kuuluv naine. 

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kretel Tamm selgitas, millest lähtudes politsei ja prokuratuur hindasid, et kellegi viivitamatu kinni pidamine või jõuline sekkumine ei olnud selle juhtumi puhul vajalik.

Samal teemal

„Pärast avalduse saamist neljapäeval ning uuesti pärast kannatanu ülekuulamist reedel hindasid politsei ja prokuratuur, kui tõsiseltvõetav on ähvarduse sisu ja kui reaalne on tegelik oht. Arvestasime nii kannatanu kirjeldust telefonikõnest, mille käigus ähvardus tehti, ähvardusele eelnenud vestlust, ähvardaja isikut ja seda, et ähvardus tehti emotsionaalses seisundis kirgi tekitanud vaidluse käigus. Jõudsime järeldusele, et kellegi viivitamatu kinni pidamine või muu jõuline sekkumine ei ole vajalik," ütles prokurör. 

Tamm  lisas, et ohu tõsiseltvõetavuse hindamisel oli oluline ka see, et ähvarduse tegi abilinnapeaga samasse erakonda kuuluv üle 80 aasta vanune naisterahvas. 

Teise osapoole ülekuulamise aeg on paika pandud.

Möödunud neljapäeval, pärast Keskerakonna Tartu juhatuse ja volikogu kriisikoosolekut, kus osales ka erakonna esimees Jüri Ratas, otsustas abilinnapea Monica Rand, ert astub jaanuarist ametist tagasi. 

Päev varem, 7. novembril, oli Rand saanud räiges stiilis ähvardava telefonikõne, mille kohta ta kirjutas politseile avalduse 8. novembril. TV3 Seitsmeste uudiste info järgi ütles ähvardaja, et kui Rand oma kohast ei loobu, leiab ta oma lapse kirstust. 

Rand jätkab ametis aastavahetuseni, et viia lõpuni Tartu linna eelarve kinnitamine. 

Samal teemal

08.10.2019
Tartu rahu Keskerakonna moodi: Jüri Ratas veenis Monica Ranna abilinnapea kohalt lahkuma
08.10.2019
Helistaja ähvardas Tartu abilinnapead