Eesti uudised

JÄRJEKORD VARJUPAIGA UKSE TAGA: metsast leitud väikestele koerakutsikatele pakutakse kodu igast suunast

Ohtuleht.ee, 15. november 2019 14:24

21 KOMMENTAARI

h
Himps/ 26. november 2019 16:01
Väga loodan, et kutsud saavad endile korralikud, armastavad perekonnad. Kui juba nii palju soovijaid on, siis ehk saavad kutsud õnnelikeks pereliikmeteks.
k
Kahele eelmisel .../ 19. november 2019 19:17
... olen taas seesama, kes eelnevalt kahes kommentaaris sõna võttis ... sooviksin, et nende kutsikate "peremehe/naise" nimed selgitataks välja, ei saa ju olla loogiline, et keegi naabritest ei teadnud kutsikapere olemasolust. Ja kui ei selgitata, siis ei pääse nad sellist asjast nagu KARMA. Ja sealt tuleb õiglaseim otsus. "See - inimese staatust mittevääriv olend, kes sa iganes oled - sa saad väärika tasu...
e
Eelmisele .../ 19. november 2019 18:50
.. täienduseks - olen seesama "EI SAA". Saan puust ja punaseks teha konkreetse juhtumi. Need leitud kutsikad olid ca 3-kuused. Ma tõin Võru Varjupaigast enda koju 13.09. k. a täpselt 3-kuuse kutsika, kes võiks olla nende kutsikate vend, sest ... nad on välimuselt üksühele "tõugu". Täpsustuse mõttes olgu öeldud, et minu kutsika emme leiti Võru linnast tiinena ja kutsikad tulid ilmale varjupaigas, nii et ÕNNEKS pole see antud olukorras ühe ja sama koeraomaniku "käitumismuster". See tunne - kui oma kutsika esmakordselt sülle võtsin ... ja siis mõelda, kuidas artiklist loetu üldse on võimalik ...
e
EI SAA .../ 19. november 2019 18:21
... öelda "inimene" sellise olendi kohta, kel puuduvad inimlikkuse tunnused. Mismoodi ... no tõesti, MISMOODI on võimalik visata ära loomalapsed, kes usaldavad sedasama kahejalgset jäägitult, sest nad ei oskagi ju teistmoodi ... Ja siis see, kelle juurde need väikesed nähvitsad kutsumise peale päterdades-rõõmust niutsudes jooksevad, viib nad metsa (antud juhul siiski - oh humaansust - kohta, kus inimesi liigub) ja ... läheb minema. Kutsikate segadust, algul võib-olla uudishimugi uudse olukorra üle, mis üsna varsti asendub arusaamatuse ja abitu hirmuga, on ahastav ette kujutada ...
t
Tore/ 16. november 2019 08:51
Et on häid inimesi Veelord koera võtmine on oluline otsus. Tóö paljudeks aastateks, koer on pereliige. Loom vajab toitu, hoolt ja armastust. Mitte. nii et kui kutsikas kasvab suureks siis ei tahetagi teda enam Loom pannakse siis kuskile aedikusse v ketiotsa virelema.
h
Helen/ 15. november 2019 21:35
Naised saunas raakisid voi? Olen umbes 30-le varjupaiga koerale ajutist kodu pakkunud ja just vanemaid koeri eelistanud (2-10 aastased), sest too korvalt raske kutsikatega tegeleda, neid ju vaja usinalt opetada, potitada. Koer on yks kohanemisvoimelisemaid elukaid yldse. 2 nadalaga saab peaaegu igast koerast parim sober. Tuleb loomaga tegeleda, jalutama viia, vahel tuppa lasta ja korva tagant sygada. Ka vana koer opib uusi trikke, ja kuidas veel. Kutsikast ei tea as kunagi mis valja tuleb, vanema koeraga juba naeb ara.
k
Kutsaomanik/ 15. november 2019 21:16
Teadmata koera vanemate tõuge, pead olema ettevaatlik. Sattusin hoiukoduks kutsikale, kelle emme olevat Saksa spinšer, oletatav issi väiksem krants. Kutsikas pidavat kasvama max põlvekõrguseks. Noh, kasvas ja kasvas, pooleaastasena oli juba nii mulle kui mehele rohkem kui põlveni. Tegu ikka suure poisiga, kaalub umbes 30kg ja karvas vahvlilokid (seega kolli?). Korra mingi pere võttiski ta, aga 2 nädala pärast toodi tagasi. Nüüd elab meil juba 3 aastat, tundub, et peame leppima, et hoiukodust saab päriskodu... Või usub keegi veel, et sellele suurele elukale tuleb kodupakkumisi??
e
Eino Taruk/ 15. november 2019 20:19
Loomulikult soovitakse kutsikaid, sest kutsika vormid milleks tahad. Vana koera võib natuke muuta ,aga üldiselt pead leppima tema veidrustega...

r
Raimo/ 15. november 2019 20:17
Ammu oleks aeg kehtestada koeramaks, et iga rumal ja vastutustundetu inimene endale looma ei võtaks.
a
Anton/ 15. november 2019 20:16
Mul on olnud kolm koera ja võetud on nad ikka kutsikatena, vanema koera võtmine on ikka riskantne, ei võta omaks peremeest või kodu.
i
15. november 2019 19:21
ilus tõug.loodetavast saavad hea kodu.
j
Jakuut/ 15. november 2019 18:34
Kas meie politsei selgitab omaniku välja või peab rahvas selle välja uurima?
l
loomainimene/ 15. november 2019 18:12
Väga hea uudis.Loodan,et saavad endale turvalise ja armastava pere.
h
H/ 15. november 2019 17:38
Jah ise kah otsustasin kui ikka koera voi kassi peaks votma votan varjupaigast ei hakka mingit t6ugu taga ajama
n
naine/ 15. november 2019 16:16
Kutsikas ei ole mänguasi, ta kasvab suureks ja siis tuleb ka temaga tegelada aastaid ja aastaid, inimesed peaksid olema vastutustundlikud looma võtmise osas.Kas sul on ikka võimalusi koera pidamiseks nii nagu tänapäeval nõutakse.
k
kuri mutt/ 15. november 2019 15:48
Jummaltänatud head inimesed , koeralapsekesed saavad endile kodud ,aga küll see tuleb ka välja ,kes nad hülgas ,küll on teadjaid , olgu julged ja andke ainult teada ,kellel oli koerake kutsikate ootel ,aga karistus olgu karmimast karmim !!!

v
Vastutus / 15. november 2019 15:43
Loodame , et loomakesed varsti jälle metsa, tänavale ei maandu . Kutsikad on ikka armsad , kui suureks kasvavad siis kaob mõnelgi huvi nende vastu .
l
Lühidalt/ 15. november 2019 15:39
Kes sa loomakesed hülgasid - sa oled vä rdjas.
k
15. november 2019 15:39
kutsikad näevad sedamoodi välja, et nende lähisugulastest on keegi jahikoerana hinnatud vene spanjel. Mis tähendab, et tegu on üsnagi aktiivsete ja hasartsete tegelastega, kel sees ka jahikoerahingeke. Jah, nunnud, eitamata. Kuid jahikoera jaoks puudub neil vajalik tõudokumentatsioon ja sohvakaks võivad nad olla liiga tegusad kutsid. Kuid Tartu varjupaik on nii tubli ja kogenud, et küll nad selekteerivad need kõige õigemad uued omanikud varsti välja!
Kutsikas on kutsikas / 15. november 2019 15:37
Aga hiljem vajab koer rohkem seda ,,millest suurt ei räägita ?
s
Soovitaksin/ 15. november 2019 15:26
korraldada sel juhul enampakkumine. Tulud aga varjupaiga majandamiseks. Või siis loterii soovi avaldanute vahel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee