Maailm

Avaldatud 15. novembril, täiendatud 18. novembril kell 14

Koerajuhi tapnud sõjaväekoerad ootavad oma saatust karantiinis (13)

Toimetas Aadu Hiietamm, 18. november 2019 14:00
Austria sõjaväe eriüksuslane koos võitluskoeraga. Foto: Reuters/Scanpix
Austria kaitseministeeriumi teatel tapsid kaks sõjaväekoera Viinist poolesaja kilomeetri kaugusel asuvas Flugfeldi kasarmus koerajuhi. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks moodustati komisjon. Koerad ootavad praegu oma saatust karantiinis ja teisipäeval selguvad koerajuhi surnukeha lahkamise tulemused, vahendab Kleine Zeitung. 

Senistel andmetel läks 31aastane seersant Dominik R. kolmapäeva pärastlõunal kella 16 paiku viit koera toitma. Kaheksa tundi hiljem märkas valves olnud ohvitser kasarmu territooriumil kaht vabalt ringi jooksvat belgia lambakoera. Ta äratas ühe koerajuhi ja saatis ta koeri kuuti tagasi viima. Viimane leidiski kuutide juurest paljude puremishaavadega surnud kolleegi, kes oli koerajuhina töötanud alates 2017. aastast.

Austria armee kasutab koeri alates 1964. aastast. Praegu on teenistuses 70 koera - 41 rotveilerit, 15 belgia ja viis saksa lambakoera ning üheksa labradori.

Austria sõdur koos sõjaväekoeraga. Pilt on illustratiivne. Foto: Austria armee/Harald Minich

Koerajuhi surnuks purenud belgia lambakoerad on õpetatud vaenlase maju ründama või ründajaid kahjutuks tegema. Neist üks oli saanud täieliku väljaõppe, teine on aga alles kuue kuu vanune ja veel puudulikult treenitud. 

Seni ei olnud sõjaväekoerad Austrias sõjaväelasi rünnanud. "Mitte keegi ei ole varem tõsisemalt vigastada saanud," rõhutas Austria armee pressiesindaja Michael Bauer.        

Samal teemal

07.11.2019
TRAGÖÖDIA: armastatud koerad puresid perenaise surnuks
27.09.2019
KOHUTAV: Inglismaal puresid koerad kolme lapse ema surnuks
21.06.2019
KOLMAS POOLAEG | Andres Oper: kui peame koondises mängijatele elementaarseid harjutusi seletama, on meil probleem
16.02.2019
KOHUTAV: lambakoerad puresid kahte väikest tüdrukut ja nende isa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee