Nädala TOP

Top | Tige Kaja ja solvuv Ratas (26)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 15. november 2019 17:48
Foto: MATI HIIS
Jüri Ratase solvumine Kaja Kallase Eesti mahamüümise jutu peale polnud ju ehtne, vaid konjunktuurne katse juhtida riigireetmisteemal ringutades tähelepanu eemale Järviku skandaalilt. Kaja Kallas riigikogu eetikakoodeksi ämmaemandana käitub loovalt, kui vestab Eesti mahamüümisest, hiljuti tembeldas aga Mart Laari alati valetajaks, kel vanaduses läheb asi veel hullemaks. 

Suusatreeneri tähetund

Kasulik minister

Mida rohkem maaeluministri segaseks jäävaid mõttekäike kuulata, seda rohkem tikub pähe üksainus küsimus – kuidas seesugune isik saab ministritoolil istuda ja kellele selline olukord on kasulik? Mida võidab Eesti riik tema ametispüsimisest, mida võimuliit, mida tema koduerakond ja mida sõbrad-tuttavad? Kelle võit on kõige suurem?

Ratase tõekomisjon

Jüri Ratase korraldusel Järviku tegevuse uurimiseks komisjoni moodustamine tähendab poliitilise otsuse tegemise lükkamist ametnike kraesse. Parim viis vähemalt aja võitmiseks on komisjoni moodustamine, kui ei õnnestu probleemi kohe kalevi alla lükata. Nüüd peavad vaesed ametnikud nuputama, endal ametist kangutatavate maaeluministeeriumi kantsleri ja asekantsleri saatused silme ees, milliseid vastuseid Ratas neilt eeldab.

Istu, hinne on „2“!

Kui vana hindamissüsteemi järgi tähendaks, et pooled matemaatika riigieksami tegijad on saanud hindeks 2, siis kerkib loogiline küsimus – milleks on sellist eksamit üldse vaja?  Parem siis juba lisaks põhikooli lõpueksameile kaotada ära eksamid ka  gümnaasiumis ja kõrgkoolides, kui lähtuda moodsast eeldusest, et õppimine peab olema eelkõige fun, aga mitte tulemusele orienteeritud.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee