Poliitika

Valitsuse sada kriitikavaba päeva - müüt, mida pole tegelikult kunagi olnud! 

Jaan Väljaots, 15. november 2019, 20:55
KORDAN, TOOMPEAD RÜNNATAKSE! Edgar Savisaare valitsuse 42. päeval tungisid interrindelased Toompea lossi hoovi. Riigipööre ei olnud kaugel.Foto: Tiit Veermäe / ETA / Õhtulehe arhiiv

„On hea tava anda uuele valitsusele sada kriitikavaba päeva,“ on rääkinud peaaegu kõik valitsusjuhid alates Mart Laari esimesest valitsusest. Täpsuse huvides tuleb lisada, et kõik nad on ka kurtnud, et just neid on sellest ilma jäetud. Ja neil on õigus.

„Leegitsevate silmadega, veenvalt kuri ja silmanähtavalt kibestunud juhtiv opositsiooniline naispoliitik teatas kohe, kui Rõivase valitsus oli koha sisse võtnud, et kriitikavaba sadat päeva nemad ei anna,“ kirjutas Tiit Made 2015. aasta juulis, kui oli möödunud 100 päeva Taavi Rõivase esimese valitsuse ametisse astumisest. Kirjeldatud Kadri Simson polnud aga sugugi teerajaja, vaid usin õpilane. Täpselt sama teatas Edgar Savisaar Mart Laarile 1999. aastal.

Kui Mart Laar oligi esimene, kes 1992. aastal sõnaselgelt kriitikavaba saja päeva mõiste kasutusele tõi, siis talle eelnenud Tiit Vähi ja Edgar Savisaar pidid kriitika asemel rinda pistma suisa riigipöördekatsetega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. juuli 2019, 15:15
Mart Helme soovitab Kaljulaidil tagasi astuda, politoloog peab presidendi sõnavõttu trumpilikuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;