Seisukoht

Seisukoht | Autojuht, ära unusta jalakäijat (2)

Terttu Jazepov, reporter, 15. november 2019 17:48
Foto: Robin Roots
Mis imeloom on Eesti liikluskultuur! Vähe sellest, et juhid (olen siiani märganud, et peamiselt bussijuhid) ei kannata foori taga oodata, millal roheline süttib ja stardivad juba suisa punasega, ei ole osadel seda hetkegi, et ülekäiguraja ees peatuda ja jalakäijad üle tee lasta.

Minu teadmist mööda ei ole liiklusseaduses uuendust, et reguleerimata ülekäiguraja ääres seistes peab teed ületada sooviv jalakäija lipukest lehvitama, et juhid seisma jääksid ja inimesel teed ületada laseksid. Valged triibud on maas põhjusega.

Eriline kirss tordil on muidugi märg aeg, kui tee ääres ootavad jalakäijad lubavad autojuhtidel tuima näoga üle sebra sõita ja veel takkaotsa neid mõnusa veesahmakaga kostitada. Jalakäija süü, oodaku siis kaugemal, kuni ühtegi autot enam ei tule ja ta saab teed ületada?

Olgugi, et ka mina sõidan aeg-ajalt autoga, suudan ma siiski autoroolis olles jalakäijate peale mõelda ja leida need paarkümmend sekundit, et peatuda. Juht, sa oled autoga ja jõuad nagunii igale poole kiiremini. Ole siis hea ja lase ka jalakäijal ohutult sihtkohta jõuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee