Jõulud | Sisuturundus

Vaimustav Vietnam kutsub avastama... 

Seeder Reisid, 18. november 2019, 12:20
Hmongide väikesed preilid kaupa müümas (Põhja-Vietnam).Foto: Erakogu
Reisides tunnetame selgemalt oma piire, oskusi ja võimalusi ning õpime vahet tegema olulisel ja ebaolulisel. Avastades välist, on sul võimalus saada iseenda kohta midagi uut teada. Veelgi põnevam kui avastad maailma, mis on hoopis teistsugune sinu igapäevaelust. Sellepärast armastame Aasiat. Aasia kui kõigi ja kõige algus. Aasia, mis on loomult, temperamendilt ja arusaamadelt vastupidine meile, nn lääne inimestele.

Seda kõike oleme meie, reisijuhtidena, ja koos reisikaaslastega Aasia avastamise reisidel üha uuesti ja uuesti kogenud.

Vaimustav Vietnam!? Tõepoolest! Vietnami ilu ja võlu suudad sa mõista alles siis, kui oled sinna tõeliselt kohale jõudnud. Sa ei taju seda rannas vedeledes, vaid mööda maad rännates. Vaimustav Vietnam on mõeldud just Sulle, kes sa armastad mõnusat matkamist, põnevat avastamist, uusi teadmisi. Parim aeg selleks on aga Vietnami uue aasta algus, kevade algus – mil rohelus ja soojus võtab võimust. Ajal, ml terrasspõllud võluvad meid oma värvinüanssidega ja kui meri võib olla veel etteaimamatu.

Vaimustava Vietnami avastusreis 19.02-03.03.2020. 

Salapärane pelgupaik, Sapa (Põhja-Vietnam).Foto: Erakogu

Kagu-Aasia väikeriik Vietnam üllatab igal sammul. Tema erilisus ei seisne mitte ainult selle kujus ja asukohas, vaid ka selle riigi kultuurilises, rahvuslikus ja ajaloolises eripäras. Vietnam on eksootiline ja hingematvalt kauni loodusega maa. Keeruline ajalugu on teinud sellest maast omanäolise riigi, mida tasub taas ja taas avastada.

Oma kujult on Vietnam pikk ja sale, luues nii Indohiina poolsaarele kaitsva kilbi idast tulevate tuulte ja ettearvamatu energia eest. Linnulennult vaadates meenutab Vietnam Draakonit, keda Suure Hiina kõrval nimetatakse pigem väikeseks Draakoniks, ehk Aasia Targaks Maoks. Kolme Indohiina poolsaare riigi Laose, Kambodza ja Vietnami seas on viimane just kõige edukam, olles näiteks riisi ja kohvi tootmisel maailmas esimeste hulgas. Vietnamlased on väga töökad ja ütlus, et vietnamlane kasvatab riisi, kambodzalane vaatab kuidas riis kasvab ja lao rahvas kuulab kuidas riis kasvab, peab igati paika.

Mis võib veel müstilisem olla kui vett suudlev draakon (Halongi laht, Põhja-Vietnam).Foto: Erakogu

Vietnamil on mitu nägu – põhja Vietnami, lõuna Vietnami ja kesk Vietnami nägu ning need on väga erinevat nägu. Oleme Vietnamit avastanud viimased 5 aastat. Selle aja jooksul on meie lemmikpiirkondadeks kujunenud erilise loodusega ja saatusega põhjaosa ja ehk „vietnamlik“ maagiline-müstiline keskosa.

Draakoni peas asub salapärane Sapa, mis on keerulise saatusega väikerahvaste eluala. Kus elatakse veel vanu traditsioone austades ja loodusega harmoonias. Sapa on tuntud kui salajane peidukoht, kaitsevari väsinud teekäijale. Draakoni pea idaosas asub aga võrratu Halong Bay laht, mis eesti keelde tõlgituna tähendab laht, kuhu maandub draakon. Vietnamlased usuvad, et draakon toob neile head õnne. Seetõttu ka paljud kohalikud planeerisid oma perre lapse sündi just õnnistatud aastale ning viimasel draakoni aastal (2012.a.) sündis maailma juurde 1 miljon väikest vietnamlast.

Tänuavaldus esivanematele, ja elu läheb edasi... (Hue, Kesk-Vietnam)Foto: Erakogu

Väikese Draakoni pikas saledas rinnas asub aga riigi ehtvietnamlik keskosa Hue, Hoi’An, Danang. Selles piirkonnas võib kohata Vietnami luksuslikke kuningakodasid, vapustavaid templeid. Siin võib tajuda selle maa ja rahva enda hingust, mida lääne energia pole suutnud veel „oma pilli“ järgi tantsima panna. Ja see on ilus. Ja see on mahe. Kui soovid sattuda muinasjuttu, siis tasub just siia piirkonda tulla.

Vaimustava Vietnami avastusreis 19.02-03.03.2020. Vaata SIIT!

Hea Energia Keskuses (Endla 3, I korrus) toimuvad kord kuus reiside tutvustuõhtud. Viimasel saad osaleda ka interneti teel.

Mõnusat avastamist üheskoos Siret ja Janno Seeder

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee