Eesti uudised

SEB panka kahtlustatakse rahapesus (42)

Toimetas Triinu Laan, Johanna-Kadri kuusk, 15. november 2019 11:07
Foto: Tiit Tamme
Rootsi televisiooni Sveriges Television saade "Uppdrag granskning" seob Baltimaades toimunud rahapesuga ka SEB, teatas pank oma kodulehel. 

SEB lubab kogu telesaates avaldatavat informatsiooni võrrelda panga enda analüüsidega ning uue informatsiooni ilmnedes meetmed kasutusele võtta. 

Pank lisab, et on saanud telesaatelt küsimused, kuid neil ei ole informatsiooni saates avaldatava sisu kohta. 

Panga aktsia kukkus reedel ligi 14 protsenti.

Läbipaistvuse tagamiseks teatas SEB, et kui telesaatest tuleb välja uus info, siis tegutseb pank koheselt ja vastavalt. „Pangana on SEB-il kohustus tuvastada rahapesu ja sellest kohe teada anda. Kahtlastest tegevustest teatatakse alati ja need võivad viia meie klientide kadumiseni. SEB analüüsib pidevalt oma tegevust nii Baltimaades kui ka teistes riikides, kus pank tegutseb,“ kinnitati SEB kodulehel.

Pank kinnitab, et nad on alati töötanud selle nimel, et vältida rahapesu. Samas tunnistab SEB, et nii nagu kõik teised pangad, ei saa ka nemad kinnitada, et nende teenuseid ei ole mitte kunagi rahapesuga seotult kasutatud. „Pidevalt kerkivad uued väljakutsed ja riskid. SEB töö rahapesu vastu ei tohi lõppeda ja ei lõppegi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee