Poliitika

Kas Kaja Kallas põletab tormakalt kõik sillad? 

Viljar Voog, 14. november 2019 22:15
RUTTAB: Kas Kaja Kallase juhitav Reformierakond käitub riigikogus liiga tormakalt ja jäigalt?Foto: Robin Roots

Maaeluminister Mart Järviku umbusaldamine riigikogus kukkus eile läbi. Tulemust oli ette aimata, kuid Reformierakonna vedamisel kiirkorras ette võetud hääletusel raiskas opositsioon tarbetult ära oma ainsa paukpadruni ja seda ajal, kui Järviku teemal niigi pidevalt paugutatakse.

Järviku skandaalis pidanuks neljapäevast uudisvoogu sisustama maaeluministeeriumis alanud repressioonidelaine: kui minister soovis esimese hooga vallandada üksnes tema vastu hakanud kantsler Illar Lemettit, siis kolmapäeva õhtul otsustas Järvik muuta veel ka ministeeriumi põhikirja moel, mis jätaks teiste seas ametist ilma ka toiduohutuse eest vastutava asekantsleri Toomas Kevvai. See teema on aga lükatud kõrvallooks.

Fookuses oli hoopis maaeluministri umbusaldamine riigikogus. 44 opositsiooni liiget andsid hommikul allkirja, Järvik vastas poolteist tundi (vastumeelselt ja üpris sõnaahtralt) rahvasaadikute küsimustele ja jäi siis koalitsiooni häältega 51 : 43 ametisse. Põhiseaduse järgi järgmised kolm kuud enam Järvikule umbusaldust avaldada ei saa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2019
Kaja Kallas sai räige tapmisähvarduse
15.11.2019
KAS JÄRVIKU UURIMINE PIKENEB? Kui rahvasaadikud riigisekretäriga dokumente jagavad, siis alles esmaspäeval
14.11.2019
BLOGI | Kaja Kallas ei vabandanud Jüri Ratase suunas tehtud väljaütlemise eest: tema solvumine on pisut teeseldud ja väga valikuline
13.11.2019
TSITAADIRAHE | Ärritunud peaminister lasi oma sisemise Trumpi valla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee