Maailm

California keskkoolis toimus tulistamine: hukkus kaks, viga sai kolm last (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. november 2019 22:12
Korrakaitsjad Sauguse keskkooli juures.Foto: Zuma Press/Scanpix
Neljapäeva hommikul toimus Californias Santa Clarita linna keskkoolis tulistamine. Üks tüdruk ja üks poiss surid saadud vigastustesse haiglas, kolm last sai viga.

Tulistamine leidis aset Sauguse keskkoolis enne kella kaheksat hommikul (California kell on Eesti ajast 10 tundi taga – toim.) kooli siseõues. See on aeg, mil tunnid veel ei toimu, küll aga kõikvõimalikud hobirühmad ja trennid, nii et kool polnud rahvast täis, kuid paljud õpilased olid juba kohal.

Esialgu kannatanute kohta täpsem info puudus, erinevad väljaanded pakkusid vigasaanute arvuks kolm kuni seitse õpilast. Kell 09.18 kinnitas politsei, et haiglasse toimetatuid on kuus (nende seas ka tulistaja). Haigla sõnul sai kolm patsienti väga tõsiselt viga. Hiljem tuli uudis, et 16aastane tüdruk ja 14aastane poiss surid saadud vigastustesse.

Kell 9.40 teatasid korrakaitsjad, et said tulistaja kätte ja toimetasid temagi haiglasse. Tulistaja üritas endalt elu võtta ning tema seisund on väga tõsine. Enne teadaannet pani politsei kohalikele südamele, et need oma kodust ei väljuks, kuid ilmselt oli tegemist ettevaatusabinõu või segadusega, kuna tulistaja erinevalt esialgsetest teadetest siiski ei põgenenud sündmuskohalt, vaid tulistas ennast sealsamas. Et just tema oli ründajaks selgus kui ta juba haiglas viibis.

Korrakaitsjad usuvad, et tulistaja tegutses üksinda. ABC News vahendab, et tegemist on 16aastase noorukiga ning et neljapäeval oli tema sünnipäev.

Vanemad ning pereliikmed kallistavad ja lohutavad lapsi.Foto: AP/Scanpix

Koolid kogu riigis muretsevad potentsiaalsete koolitulistajate pärast. Kuna relvade omamise-ostmise osas on poliitikud üldiselt tõrksad piiranguid seadma, jääb koolide õlule laste turvamine metallidetektorite, koolituste ja isegi kuulikindlate seljakottidega. ABC News kirjutab, et vähemalt kolmveerand Ameerika koolidest korraldab kooliperele õppusi juhuks, kui majja peaks tulistaja sisenema. Nende seas ka väga paljud algkoolid. Pea kõigis USA koolides on olemas nn tulistamise kriisiplaan.

Vaid minutid enne Santa Clarita tulistamise algust käis USA senatis arutelu eelnõu üle, mis karmistaks relvaostuseadust. Eelnõu ei jõudnud esimese lugemisenigi, selle blokeeris vabariiklasest senaator Cindy Hyde-Smith põhjendusega, et eelnõuga ei maksa kiirustada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee