Seisukoht

Seisukoht | Kasiinodele pugemine (1)

Kaarel Täll, sporditoimetuse juhataja, 14. november 2019, 17:58
Õnneks või kahjuks kasvasin üles teadmisega, et kasiinod on ohtlikud paigad. Eriti hästi pidavat need enda lummusesse neelama purjus inimesi. 

Samas on mind alati pannud imestama riiklik kahepalgelisus: aeg-ajalt tuletatakse meelde hasartmängurluse pahupoolt, samas on linnatänavad mängupõrguid täis.

Magalates on üsna tavaline vaatepilt, kus kohe kasiino kõrval asub pandimaja. Nende kahe äriasutuse sümbioos toimib – nad ju suisa täiustavad teineteist.

Tallinna linnaisad otsustasid aga kahepalgelisust viimaks vähendada ja tulid mingis mõttes isegi kapist välja. Nüüd teatati avalikult ja ametlikult, et kasiinode tegemistele aidatakse hea meelega kaasa.

Järgmisel suvel jõustub alkoholimüügipiirang, mis puudutab baare ja ööklubisid, kuid mitte hasartmänguasutusi. Seega on süsteem lihtne – kui baar pannakse öösel senisest varem kinni, suunatakse janusem rahvas kasiinosse. 

Muidugi läheb osa pidutsejatest ka koju, aga kokkuvõttes on uus piirang sulaselge mängupõrgutele pugemine. Ja seda kõike serveeritakse linnarahva huvide kaitsmisena... Poliitika ei väsi üllatamast!

Samal teemal

28. november 2019, 17:27
Linnavalitsus loobus Tallinna alkoholimüügi piirangu eelnõust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee