Poliitika

PEAD VEEREVAD: kas Järvik kangutab kohalt järgmist riigiametnikku? Asekantslerile tuli temast vabanemise plaan üllatusena (55)

Johanna-Kadri Kuusk, 14. november 2019 17:22
Toomas KevvaiFoto: Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Umbusaldamise peale riigikogu ette astunud maaeluminister Mart Järvikult uuriti selle kohta, kuidas ta soovib kiiremas korras muuta oma ministeeriumi põhimäärust. Selle taga nähakse soovi kohalt kangutada toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantslerit Toomas Kevvaid. 

Järvik oli ministeeriumi põhimääruse muutmise ka valitsusse saatnud ja see oli kiiremas korras lisatud neljapäevase valitsuse istungi päevakorda. Kui opositsioon Järvikult selle kohta küsis, vastas viimane, et ta ei ole Toomas Kevvai ametist vabastamise otsust allkirjastanud. „Olen allkirjastanud otsuse, millega muudetakse maaeluministeeriumi põhikirja,“ lisas ta.

Samas ei hakanud Järvik asekantsler Kevvai lahtilaskmise plaani kindlalt tagasi lükkama. „Sellega ma tagan Eestis toiduohutuse valdkonna töö, et see oleks perfektne. Praegu on seal probleeme. Seda näitas ka toiduohutuse audit,“ sõnas ta.

Neljapäeva tööpäeva lõpus edastatud vastuses ütles asekantsler Kevvai, et nägi ministeeriumi struktuuri muutmise ettepanekut dokumendihaldussüsteemis alles eile ning midagi enamat plaani kohta ei tea. "Ma pean tunnistama, et see oli minule üllatus, et seda tüüpi struktuurimuudatus on planeeritud," kirjutas ta. 

"See valdkond, mis mul on – toiduohutus ning teadus ja arendus – täidab mu igapäevase kalendri kuhjaga ära, nii et ma ei oska kindlasti öelda seda, et tegemist oleks ametikohaga, millel ei ole koormust. Sellepärast selle koormuse panek kantslerile pigem vähendaks meie võimekust toiduohutusega tegeleda kui suurendaks," leidis asekantsler. 

Kevvai pole mingit tüli ministeeriumi sees seoses toiduohutuse auditiga tunnetanud ja lisas, et see viidi läbi professionaalselt. "Ja nii minu vastutusvaldkonna osakonnad, kui ka ma ise tegime auditi tiimiga igakülgset koostööd. Tänaseks oleme selle auditi raames tehtud parendusettepanekud juba ka arvesse võtnud ja meetmed rakendanud. Peamiselt puudutas see rakendusuuringute projektide prioriseerimise täpsemat korraldust;" sõnas asekantsler. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee