Eesti uudised

Riigikohus võttis arutada Keskerakonnale pandud 110 000 eurose nõude (5)

Siim Randla, 14. november 2019 05:13
Foto: Robin Roots
Riigikohus võttis arutada Keskerakonna kaebuse Tallinna ringkonnakohtu otsuse peale, millega jäeti jõusse erakondade rahastamise järelevalve komisjoni otsus, mis kohustas erakonda kandma riigieelarvesse 110 100 eurot ehk keelatud annetuse. 

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon tegi Keskerakonnale ettekirjutuse 2017. aastal. Ettekirjutus kohustas Keskerakonda komisjoni hinnangul anonüümse ja seega keelatud annetuse summas 110 100 eurot kandmiseks riigieelarvesse 30 päeva jooksul ettekirjutuse kättesaamisest.

Samal teemal

ERJK aseesimehe Kaarel Tarandi sõnul on tegu keelatud annetusega ehk anonüümse sularahaga. Sularaha, millega arveldati ja mis väidetavalt käis arvelduskonto ja erakonna sularahakassa vahet, on teadmata päritoluga ja seega anonüümne ehk keelatud annetus.

Keskerakond vaidlustas ettekirjutuse Tallinna halduskohtus, kes jättis kaebuse rahuldamata. Keskerakond kaebas otsuse Tallinna ringkonnakohtusse, kes jättis kevadel halduskohtu otsuse jõusse.

Nüüd võttis riigikohus Keskerakonna kaebuse menetlusse. Keskerakond palub riigikohtul täies ulatuses tühistada Tallinna ringkonnakohtu otsus ja Tallinna halduskohtu otsus ning saata asi uueks läbivaatamiseks halduskohtule. Kaebaja hinnangul on vaidluse keskne küsimus selles, kuidas mõista keelatud annetust erakonnaseaduse tähenduses ning kas üldse ja millistel asjaoludel võib erakonna sularahakassast oma pangakontole sularaha viimist lugeda keelatud annetuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee