Seisukoht

Seisukoht | Väga Tähtis Peaminister (38)

Greete Kõrvits, veebitoimetaja, 13. november 2019, 18:15
Mis loevad väärikus ja põhimõttekindlus mehele, kes iga hinna eest, hambad ristis, tahab admiralimütsi kanda ja tähtsat tiitlit omada. Nagu näha, vähe. Kunagi ei maksa alahinnata keskpäraste meeste veendumust oma vajalikkuses ja pädevuses.

Seda tõestas peaminister Jüri Ratas sel nädalal järjekordselt, näidates Eestile, et ohjad on tõepoolest isside, mitte valitsuse käes. Mart Järvik polnud isegi väärt sellist enesealandamist ja küllap Ratas ka teab seda.

Aga mis tal üle jääb? Valitsuse lagunemine? EKRE võib-olla isegi natuke tahaks seda, opositsioonis on ju mugavam jaurata kui reaalselt asju ära teha, pensioneid (mitte eriti) tõsta, käpardeid veidi arukamate tegelastega asendada ja suvariiki juhtida. Ratast ei kanguta sellelt toolilt miski, isegi kui Väga Tähtsa Peaministri tiitel rohkem narri kui austusväärse valitsusjuhi kõla omab.

Riigi tegelikud juhid võiksidki peaministrile sellise vahva admiralimütsi kinkida, millele on see tiitel peale õmmeldud. Või siis hoopis kaelarihma, millel seisab: „Tubli poiss!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee