Maailm

ŠOKK: Inglismaal kuuest lapsest kaks tapnud vanemad osutusid õeks ja vennaks (9)

Aadu Hiietamm, 14. november 2019 09:00
MÕRVARID: Brandon Machin (39) ja Sarah  Barrass (35).Foto: Lõuna-Yorkshire´i politsei
Inglismaal mõistis Sheffieldi kroonikohus teisipäeval vähemalt 35 aastaks vangi Sarah Barrassi ja Brandon Machini, kes tänavu mais tapsid oma kuuest lapsest kaks vanemat. Uurimisel selgus, et mõrvarid on õde ja vend, vahendab BBC.

Sarah Barrass (35) ja Brandon Machin (39) soovisid tegelikult tappa kõik oma kuus last, sest nad kartsid, et sotsiaalamet võtab neilt lapsed ära. Naabrite silmis oli Sarah Barrass kuut last kasvatav üksikema, keda tema vend Brandon Machin käis aitamas. Pärast kahe vanema poja surnuks kägistamist alanud uurimise käigus aga selgus, et Brandon Machin oli tegelikult kõigi kuue lapse isa.

Sarah Barrass ja Brandon Machin on ühe ema lapsed, kuid isad on neil erinevad. Brandon Machin kasvas üles hooldekodus ning suureks saades alustas ta oma poolõega salajast seksuaalsuhet, millest sündis kuus last. Ema rääkis lastele, et nende isa sai sõjas surma ja lapsed uskusid seda.  Brandon Machin nende juures ei elanud, vaid käis sageli külas. Laste jaoks oli ta ema toetav onu. 

OHVER: Tristan Barrass (13). Foto: SWNS/Scanpix

Mõte lapsed tappa sündis Sarah Barrassil ja Sarah Barrass ja Brandon Machinil siis, kui neil tekkis kartus, et sotsiaalamet võtab lapsed ära.  Esmalt söötsid nad 23. mai õhtul neljale vanemale lapsele sisse kangeid arstimeid. Paar lootis, et lapsed on hommikuks surnud. Seda aga ei juhtunud ning hommikul kägistati kaks vanemat poega, 13aastane Tristan ja 14aastane Blake surnuks. Seejärel pandi neile veel mustad prügikotid pähe.  

OHVER: Blake Barrass (14).Foto: SWNS/Scanpix

Ülejäänud neljast lapse nime ei ole avalikustatud. Teada on vaid, et kaks neist on nooremad kui 13 aastat ja kaks nooremad kui kolm aastat.  Sarah Barrass ja Brandon Machin üritasid pärast vanematelt poegadelt elu võtmist ühte last veel vannis uputada, kuid see ei õnnestunud. Seejärel helistas Sarah Barrass politseisse ning teatas, et soovib anda neli last hooldekodusse.

MÕRVAKOHAL: Politseinikud 24. mail Sheffieldis Tristan ja Blake Barrassi surma uurimas.Foto: SWNS/Scanpix

Politseinike saabumisel näitas üks lastest käega kõrvaltoa suunas ja sealt leiti Tristani ja Blake´i surnukehad. 

Vend: tapmisidee tuli õelt

Brandon Machin ütles kohtus, et tapmisidee tuli Sarah Barrassilt. Naine oli öelnud, et pigem tapab lapsed, kui annab nad hooldekodusse. „Mina andsin nendele elu ja samahästi võin nendelt ka elu võtta,“ tsiteeris Brandon Machin oma poolõde ning viimane kinnitas, et oli seda tõesti öelnud. Naise advokaat Bryan Cox ütles, et selle kohutava teo juured peituvad Sarah Barrassi raskes lapsepõlves. 

Paari neli ellu jäänud last elavad praegu anonüümselt avalikkusele teadmata kohas. Psühholoogide sõnul  on nendest kaks vanemat emotsionaalselt murtud, sest nad on teadlikud Tristani ja Blake´i surnuks kägistamisest. Nad ei mõista, miks see juhtus. Samad lapsed on ka rääkinud, et nende ema Sarah Barnass ja Brandon Machin peaks jääma vanglasse vähemalt 300 aastaks.   

MATUSED: Tristan ja Blake Barrass maeti 8. augustil. Nende matuserongkäigus osalesid kümned mootorratturid.  Foto: PA Pictures/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee