Poliitika

Neljaliikmeline komisjon hakkab uurima Mart Järviku maaeluministeeriumis toimunut (72)

Toimetas Marvel Riik, 13. november 2019 14:35
Taimar Peterkop. Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Riigisekretär Taimar Peterkop moodustas peaminister Jüri Ratase ülesandel komisjoni, mis peab kümne päeva jooksul esitama järeldused maaeluministeeriumi haldusalas tekkinud küsimustes, mis puudutavad nii PRIAt kui ka listeeriabakteri skandaali, teatas riigikantselei.

Riigisekretär Taimar Peterkop kutsus komisjoni liikmeteks riigikontrolli esindaja Airi Mikli, õiguskantsleri kantselei esindaja Marje Kase ja riigikantselei õigusloome osakonna juhataja Margus Mati. „Vajadusel kaasame komisjoni töösse veel inimesi,“ ütles Peterkop pressiteates.

Komisjon esitab peaministrile oma järeldused Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) volituste andmise, ministri nõuniku tegevuse, listeeriabakteri teemal toimunud info liikumise ning võimaliku sekkumise osas Veterinaar- ja Toiduameti ning PRIA töösse ja järelevalve läbiviimisse.

Peterkopi sõnul palub ta osapooltel saata komisjonile kõik materjalid ning komisjoni esimene kohtumine toimub töökorralduse kokkuleppimiseks täna.

„Komisjonil ei ole palju aega, kuid kindlasti toome tekkinud küsimustes selgust juurde,“ lisas riigisekretär.

Komisjoni töö tähtaeg on 23. november.

Samal teemal

21.11.2019
VIDEO | JÄRVIK VALETAS NII ET SUU SUITSES! Riigisekretäri uurimiskomisjon annab ministri ja advokaat Arumäe käitumisele hävitava hinnangu
18.11.2019
Vaata küsimusi, millele riigisekretär peab peaministri nõudmisel vastused saama
15.11.2019
KAS JÄRVIKU UURIMINE PIKENEB? Kui rahvasaadikud riigisekretäriga dokumente jagavad, siis alles esmaspäeval
14.11.2019
Kes on riigisekretär Taimar Peterkop ja millega ta tegeleb?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee