Poliitika

Minister Järvik eitab isiklikku huvide konflikti: „Ei ole! See on otsitud asi.“ (5)

Viljar Voog, 13. november 2019 11:57
Mart Järvik konverentsil avakõnet pidamas.Foto: Erki Pärnaku

Maaeluminister Mart Järvik kinnitas Õhtulehele, et tunneb Rein Soosaart, kes võinuks ministri andmata jäänud allkirja tõttu jääda 1,1 miljoni euro võrra rikkamaks, juba lapsepõlvest. Huvide konflikti EKRE poliitik aga eitab.

Mart Järviku ministritooli on löönud kõikuma kriminaaluurimine tema (nüüdseks endise) nõuniku Urmas Arumäe osas. Seni ongi kogu skandaali niidid viinud üksnes Arumäeni: kas advokaat andis ministrile nõu, mille tulemusel sai kasu tema büroo kliendiks olev Soosaar? Jutt käib Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) nõudest, mille kohaselt peaksid Soosaare firmad tagasi maksma 1,1 miljoni euro jagu toetusi, kuid millega kohtusse mineku volitusele Järvik oma allkirja ei andnud.

Kolmapäevane Postimees kirjutab, et kolmel mehel on varem teada olnust sügavamad sidemed: Järvik ja Soosaar käisid nooruses koos Vändra külje all asuvas Võidula koolis, samas kandis suvitas ka Arumäe. Põllumees Soosaart nimetab ajaleht suisa Järviku hõimlaseks – tegu on ministri õe elukaaslase kasupojaga. Seega on tõstatunud küsimus: kas huvide konflikt võib olla lisaks Arumäele ka Järvikul endal?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.11.2019
VIDEO | JÄRVIK VALETAS NII ET SUU SUITSES! Riigisekretäri uurimiskomisjon annab ministri ja advokaat Arumäe käitumisele hävitava hinnangu
14.11.2019
VIDEO | Minister Järviku umbusaldamine kukkus läbi
13.11.2019
TSITAADIRAHE | Ärritunud peaminister lasi oma sisemise Trumpi valla
13.11.2019
Neljaliikmeline komisjon hakkab uurima Mart Järviku maaeluministeeriumis toimunut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee