Maailm

Uuendatud kell 16.20

TRANSPORT LEITUD! Greta Thunberg alustas tagasisõitu Ameerikast Euroopasse (38)

Aadu Hiietamm, 13. november 2019 16:30
Greta Thunberg alustas katamaraani La Vagabonde pardal tagasisõitu Ameerikast Euroopasse.Foto: AFP/Scanpix
Rootsi teismeline kliimaaktivist Greta Thunberg alustas täna katamaraani La Vagabonde pardal tagasisõitu Ameerikast Euroopasse, et jõuda Madridis 2. -13. detsembril toimuvale ÜRO kliimakonverentsile (COP25), vahendab YLE Uutiset.  

Lennukit vältiv Greta Thunberg sõitis augustis Inglismaalt Plymouthist avamerejahi Malizia II pardal üle Atlandi ookeani New Yorki, kus ta pidas 23. septembril kõne ÜRO kliimakohtumisel. Neiul oli plaan osaleda ka detsembris Santiagos toimuma pidanud ÜRO kliimakonverentsil, kuid Tšiili valitsus loobus riigis valitseva pingelise olukorra tõttu selle korraldamisest. Uus toimumispaik on Hispaania pealinn Madrid ning Greta Thunbergil tuli kiiresti leida võimalus Ameerikast Euroopasse naasta.

Samal teemal

Greta Thunberg kuulis ÜRO kliimakonverentsi (COP25) uuest toimumiskohast 1. novembril Vaikse ookeani idarannikul Los Angelesis. Eelnevalt oli Tšiili valitsus teatanud, et riigis jätkuvate vägivaldsete valitsusvastaste protestide tõttu tuleb loobuda selle konverentsi korraldamisest pealinnas Santiagos.

Santiago poole juba teel olnud Greta Thunberg kirjutas seepeale Twitteris: „Kuna COP25 on ametlikult Santiagost Madridi kolitud, siis vajan ma veidi abi. Tuleb välja, et tegin maailmale pool tiiru peale vales suunas. Nüüd pean ma leidma võimaluse Atlandi ületamiseks novembris. Kui keegi saab aidata mul transporti leida, oleksin nii tänulik.“

Abikäe ulatasid Greta Thunbergile austraallased Riley Whitelum ja Elayna Carausu, kes on koos 11 kuu vanuse poja Lennyga katamaraanil La Vagabonde ümbermaailmareisil. 

Whitelum ja Carausuon on postitatanud igal nädalal oma ümbermaailmareisist YouTube’i uue video. Nad on enam kui mijoni jälgijaga YouTube’i kõige populaarsemad purjetamisega tegelevad videoblogijad.

Greta Thunberg poseerimas La Vagabonde pardal.Foto: Reuters/Scanpix

Katamaraan startis täna Virginia osariigist Hamptonist. Teekond üle Atlandi ookeani Euroopasse kestab eeldatavalt kaks ja pool nädalat. 

Greta Thunbergi saadab taas ka tema isa. Veel on lisaks austraallastele katamaraani  pardal Inglismaa elukutseline purjetaja Nikki Henderson. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee