Poliitika

VIDEO | Jüri Ratas: Kaja Kallas süüdistab mind riigireetmise valmiduses. See vajab selgeid tõendeid või avalikku vabandust (211)

Toimetas Hindrek Pärg, Triinu Laan , 12. november 2019 22:26
Foto: Martin Ahven, Robin Roots
Teisipäeval andis Reformierakonna esimes Kaja Kallas "Aktuaalsele kaamerale" intervjuu, milles ütles, et ei ole valmis minema Jüri Ratase valitsusse, ning väitis, et keskerakondlane oleks valmis Eestit maha müüma. 

Kaja Kallase täpne tsitaat ERR-ile oli selline: „Vaadates kõike seda, mida ta peaministrina on korda saatnud, siis Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta saaks jätkata peaministrina ja ma arvan, et see ei ole Eesti huvides.“

Sellele ei jätnud reageerimata ka Jüri Ratas ise, kes kirjutas Facebookis, et on Eesti heaks töötanud ligi kolm aastat kahe erineva valitsuse juhina. "Täna süüdistab opositsiooniliider Kaja Kallas mind sisuliselt riigireetmise valmiduses. See on tõeliselt ränk isiklik rünnak, mis vajab selgeid tõendeid või avalikku vabandust," kirjutas peaminister sotsiaalmeedias. 

"Aktuaalse kaamera" uudisklipp, millest millest pärineb kõnealune Kaja Kallase tsitaat: 

Pahameeletorm sotsiaalmeedias

Ka teised keskerakondlased nõuavad Kaja Kallaselt vabandamist. 

"Lugesin ERRi portaali ja eeldasin algselt, et Kaja Kallase öeldut on liiga lennukalt tõlgendatud. AK intervjuu paraku ei jäta kahtlust, et Reformierakonna juht on esitanud Jüri Ratasele absurdse süüdistuse Eesti maha müümise osas, mille eest tuleks tal esimesel võimalusel vabandada," kommenteeris sotsiaalminister Tanel Kiik sotsiaalmeedias Kallase sõnu.   

"Tunnen Jürit pikka aega ja võin kinnitada, et tema riigimehelikkus on eeskujuks kõigile. Ta suhtub igasse inimesesse ääretu lugupidamisega, ka nendesse, kes ise ei paista silma just kenade väljaütlemistega, ning on olnud osavõtlik meie inimeste murede lahendamisel," tunnustas Sarapuu Keskerakonna esimeest ja valitsusjuhti. "Kaja Kallase väljaütlemine peegeldab opositsioonis oleva Reformierakonna soovi vahendeid valimata võimu juurde tagasi pöörduda. See on aga järjekordne näide sellest, et Reformierakond tuleb valitsusvastutuse kandmisest võimalikult kaugel hoida," kommenteerib Sarapuu. 

Samal teemal

14.11.2019
BLOGI | Kaja Kallas ei vabandanud Jüri Ratase suunas tehtud väljaütlemise eest: tema solvumine on pisut teeseldud ja väga valikuline
13.11.2019
TSITAADIRAHE | Ärritunud peaminister lasi oma sisemise Trumpi valla
13.11.2019
Helle-Moonika Helme: Kaja Kallas on põletanud kõik sillad
13.11.2019
GALERII JA VIDEO | Jüri Ratas riigikogus: Kaja Kallas tõestagu, et ma olen riigireetur!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee