Maailm

Soomes üritas pätt ärandada eestlase autot, milles magas kolm last (18)

Toimetas Greete Kõrvits, 12. november 2019 20:03
(Illustreeriv foto.)Foto: EPA/Scanpix
Eestlane Danel tuletab Facebookis meelde, miks oma sõiduvahendit kunagi järelvalveta jätta ei tohiks. Üks pätt üritas laupäeval Klaukkalas tema minibussiga vehkat teha. Sõidukis magasid eestlase lapsed. Neid kaitsma tõtanud isa peab aga samuti politseile aru andma.

Danel selgitab, et kuna lapsed magasid, jättis ta sõiduki käima ning suundus koos naisega Hesburgerisse, et osta jäätisekokteili. Isa seisis kogu aja seljaga leti poole, et autol silma peal hoida, kui vaid 15sekundine viiv välja arvata, mil ta oma tellimuse vastu võttis.

Kui paar einelast väljus, ei näinud nad enda ehmatuseks autot enam seal, kuhu selle jätsid. Siis märkas isa, et minibuss seisab juba valgusfoori ees. Julge mees tormas lapsi päästma ja viskus bussi ette. Ärandaja avas ukse ning üritas ilmselt põgenema pista, kuid pereisa sai ta kätte.

Daneli sõnul oli pätt soomlane, kohalik väljaanne Nurmijärven Uutiset kirjutab, et mees on pärit Helsingist ning sündinud 1983. aastal.

Lisaks autoröövile uurib politsei juhtumit ka vabaduse võtmise paragrahvi alusel – autos tukkunud kolme lapse tõttu. Lisaks polnud kurjategijal juhiluba, küll aga korralik joobeaste. Ka eesti mees sai kuriteokahtlustuse, kuna pärast autovarga kätte saamist asus ta teda peksma. Politsei esitas talle kahtlustuse vägivallas ning vigastusi tekitava eseme omamises. Üks pealtnägija kirjeldas stseeni Ilta-Lehtile kui „korralikku külakaklust“. Lehe andmeil ei olnud ärandaja päris täie mõistuse juures.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee