Maailm

Korea jõgi värvus seakatku tõttu veripunaseks (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. november 2019 21:50
Ehkki vaatepilt on päris hirmus, kinnitab ministeerium, et joogivette seaveri ei jõudnud.Foto: Yeoncheon Imjin River Civic Network
Aafrika seakatk on inimesele kahjutu, ent sea jaoks surmav haigus. Ravi sellele pole ning nakkab see väga kergelt. Katku hirmus nõudsid Lõuna-Korea võimud nädalavahetusel tervelt 160 000 kärssnina tapmist.

Arvatavasti võis seakatk sinna jõuda Põhja-Koreast, hoolimata sellest, et Lõuna andis piirivalvuritele käsu kõik piiriületajad metssead maha lasta ning püstitas mõnes piirkonnas ka tarad. Samas levib Aafrika seakatk Aasias praegu niigi massiliselt, ainuüksi Hiina lasi tappa enam kui miljon notsut.

Kahe Korea piiri lähedal leidsid nädalavahetusel oma kurva lõpu 47 000 siga. Ent paraku puudusid tapamajal vajalikud mahutid, milles nad maha matta. Nii jäid sealaibad mõneks ajaks lihtsalt lageda taeva all autokastidesse vedelema. Veritsema. Hakkas sadama paduvihma, mis viis seavere endaga kaasa ühte Imjini jõe harusse, mille vesi värvus võikalt veripunaseks.

Imjin on Lõuna-Korea suuruselt seitsmenda jõega. Valitsus kinnitas, et suutsid peatada verise vee voolu ojas enne selle jõudmist Imjini, mille vett kasutab joogiks muu hulgas ka pealinn Seoul. Samuti kinnitasid nad, et tapetud sead olid desinfitseeritud, seega ei tohiks võimalik kokkupuude laipade või verega teisi sigu nakatada. Kolmapäeval teatas keskkonnaministeerium, et joogivee testid kinnitasid vee puhtust ja ohutust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee