Poliitika

Toompea jutud: valitsus ei lagune, aga peaminister või EKRE peab kahju kandma (1)

Marvel Riik, 12. november 2019 16:10
KES PAINDUB? Kuigi maaeluminister Mart Järvik lahkus kohtumiselt peaminister Jüri Ratasega võiduka sõnumiga – „Ma olen minister.“ –, ei andnud see Ratasele põhjust usaldada Järvikut senisest rohkem. Lähipäevad peaksid valitsuskriisile andma lahenduse.Foto: Teet Malsroos

Toompeal jälgitakse pingsalt, mida peaminister Jüri Ratas otsustab maaeluminister Mart Järvikuga teha: jätab ta vaatamata skandaalile ametisse või võtab temalt portfelli, mis ühtlasi tähendaks Ratasele ka Stenbocki maja võtmete üleandmist. Olenemata sellest, milliseks lõpplahendus kujuneb, on üks juba praegu selge – avalikult peab keegi kahjud enda nimele kirjutama.

Rahvasaadikud kõrgel Toompeal valitsuse lagunemisse ei usu. Seda näitas ka teisipäevane Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni hääletus, kus palju poleemikat tekitanud EKRE saadiku Urmas Reitelmanni kandidatuur sai koalitsioonikaaslaste heakskiidu. See demonstreerib, et kõigele vaatamata otsitakse maaeluminister Mart Järviku tekitatud probleemidele lahendust. Kui valitsusel oleks kriips peal, oleks hääletuse lõpptulemus, just koalitsiooni poolt vaadates, protesteeriv.

Eesti poliitajaloos on ministri tagasi astumiseks piisanud solvavast väljendist „sisserändaja poeg roosast erakonnast“, mis näib olevat kaalult kergemgi kui Järviku skandaalid. Teatavasti lahkus Järviku õigusalane nõunik Urmas Arumäe ametist, kui tuli ilmsiks võimalik huvide konflikt PRIA eurotoetuste kohtuasjades, mis heitis kahtlusvarju ka maaeluministrile.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.11.2019
TSITAADIRAHE | Ärritunud peaminister lasi oma sisemise Trumpi valla
13.11.2019
Neljaliikmeline komisjon hakkab uurima Mart Järviku maaeluministeeriumis toimunut
13.11.2019
Minister Järvik eitab isiklikku huvide konflikti: „Ei ole! See on otsitud asi.“
13.11.2019
Kaja Kallas: võtan sõnad tagasi, kui Järvik täna lahkub

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee