Maailm

Kurikuulsad Boeingud võivad peagi taas lendu tõusta (4)

Toimetas Aare Kartau, 12. november 2019 13:55
Foto: Pixabay
Maailma suurim lennukitootja loodab, et USA lennuamet kinnitab peagi õhusõidukite uue tarkvara ning lubab Boeing 737 Max lennukitel taas tööle asuda, kirjutab The Guardian.

Boeing teatas esmaspäeval, et nende 737 Max lennukid on vähemalt jaanuarist taas teenistuskõlbulikud, kuna probleemsed mudelid on jõudmas turvakatsetustega lõpusirgele. Lennukite tegevus peatati selle aasta märtsis kahe traagilise lennukatastroofi tõttu, milles hukkus kokku 346 inimest.

Samal teemal

Boeingu esindajate sõnul loodavad nad lennuametilt uuele tarkvarale enne aasta lõppu heakskiidu saada. Usutakse, et viga Boeing 737 Max seiskumisvastases süsteemis põhjustas 2018. oktoobris Indoneesia lennuõnnetuse ning sel kevadel Etioopia katastroofi.

„On võimalik, et Max mudelid alustavad taas kaupade tarnimist juba detsembris, kui vajalikud load on hangitud,“ teatas ettevõte, lisades, et reisijate teenindamine võib alata jaanuaris. Varem lootis ettevõte, et lennukid saavad töökorda juba augustis, ent nad ei suutnud vaid paari kuuga tehnilisi probleeme lahendada. USA lennuameti heakskiit ei pruugi aga tähendada, et kurikuulsad Boeingud mujal maailmas taas kasutusele võetakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee