Maailm

Täiendatud kl 20.50

KAOS BOLIIVIAS: tagasi astunud president Evo Morales põgenes Mehhikosse (13)

Toimetas Aadu Hiietamm, Greete Kõrvits, 12. november 2019 20:50
Boliivia ekspresident Evo Morales hoiab Mehhiko sõjaväelennuki pardal Mehhiko lippu.Foto: Reuters/Scanpix
Boliivia presidendi kohast meeleavalduste survel loobunud Evo Morales põgenes esmaspäeval riigist, vahendavad BBC ja Kronen Zeitung. 

Mehhiko valitsus rahuldas 60aastase Moralese asüülipalve ning saatis talle järele sõjaväelennuki. Eesti aja järgi kella 20 paiku õhtul maandus ta Mexico City lennujaamas, kus pidas otsekohe ka kiire pressikonverentsi. Asüülitaotleja saabumisest andis Twitteris teada Mehhiko välisminister Marcelo Ebrard.

Samal teemal

Evo Morales juhtis riiki alates 2006. aastast. Ta teatas tagasiastumisest pühapäeval pärast seda, kui oli kaotanud kolm nädalat kestnud tänavameeleavalduste järel sõjaväe toetuse. Mexico Citys sõnas ta, et ehkki opositsioon survestas teda lahkuma, tegi ta seda siiski vabatahtlikult, enda sõnul selleks, et verevalamisele Boliivias tuleks lõpp. Siiski lubas ta, et poliitikast ta iialgi ei loobu.

Täna peaks parlament presidendi kohusetäitjaks nimetama  senati asejuhi, 52aastane Jeanine Áñezi. Senise plaani järgi on 22. jaanuaril kavas korraldada erakorralised valimised.

Samal ajal toimuvad mitmel pool riigis Evo Moralese toetajate ja tema vastaste vägivaldsed kokkupõrked. Sõjavägi on lubanud korra jalule seadmiseks politseile appi minna.

Samal teemal

13.10.2019
Opositsioonipoliitik kuulutas end Boliivia presidendi kohusetäitjaks
07.10.2019
FOTOD JA VIDEO | Boliivia meeleavaldajad lõikasid linnapea juuksed maha
22.09.2019
MÄSS: Boliivia meeleavaldajad põletavad valimiskaste