Poliitika

Mart Järvik: peaministri küsimused olid koostatud Illar Lemetti poolt. Peaministri büroo lükkab väite ümber (62)

Toimetas Triinu Laan, Johanna-Kadri Kuusk, 12. november 2019 09:40
Mart JärvikFoto: Teet Malsroos
Maaeluminister Mart Järvik kirjutas pärast esmaspäevaõhtust kohtumist Jüri Ratasega, et peaminister polnud tema tõendusmaterjalist huvitatud.

"Ratas sai kõikidele küsimustele minu poolt väga konkreetsed vastused. Mul oli kaasas pakk dokumente konkreetsete fakti ja tõendusmaterjalidega. Jüri ütles, et temal pole neid vaja, kui pakkusin talle neid jutu kinnituseks. Nii oli," kirjutas Järvik sotslaameedias. 

"Kõik küsimused, mida ta küsis olid selgelt äratuntavad – need olid koostatud kantsler Illar Lemetti poolt," lisas Järvik. 

Peaminister Ratase nõunik Kätlin Pääro sõnul ei vasta tõele see, et Ratase küsimused koostas Lemetti.

Foto: Kuvatõmmis

Esmaspäevaõhtusele kohtumisele peaministriga saabus Järvik üle poole tunni varem. Kokku vältas tema kohtumine peaministriga kolmveerand tundi ning Stenbocki majast lahkudes oli mees kidakeelne. „Tere õhtust ja head õhtut, head ajakirjanikud. Olen minister,“ olid EKRE poliitiku ainsad sõnad meediale enne autosse istumist.

„Need kahtlused või küsimused, mis on tema osas õhus, see kohtumine minu jaoks usaldust ei tõstnud,“ sõnas Ratas pool tundi pärast neljasilmajutu lõppu. 

Ratase sõnul jätkab ta pingutusi, et praegune koalitsioon püsiks koos, kuid keeldus välistamast kumbagi võimalust: et Järvik jätkab või valitsus laguneb.

Minister Mart Järvik tegi esmaspäeval valitsusele ettepaneku vabastada ametist maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, kes avalikustas ministri ja nõunike kirjavahetuse, mis tema hinnangul tõestas, et advokaat Urmas Arumäe mõjutas Järvikut langetama oma klientidele soodsaid otsuseid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee