Poliitika

ÕL VIDEO | MARDI-PÄEVA VALITSUSKRIIS: „Kohtumine Järvikuga usaldust ei tõstnud“ ehk Maaeluministri saatus selgub lähipäevil (58)

Viljar Voog, 11. november 2019 18:55
Foto: Teet Malsroos

Esmaspäeval väisasid Toompea lossi mardisandid ja kõigil poliitikutel olid näod naerul. Vaid ühest Mardist aga piisas, et muiged kaoksid ja kulm tõmbuks kipra – EKRE andis peaminister Jüri Ratasele valida, kas jätta maaeluminister Järvik ametisse või leppida valitsuskoalitsiooni lagunemisega. Peaminister otsust veel ei langetanud, kuid nentis, et neljasilmavestlus usaldust Järviku vastu ei suurendanud. 

Listeeriaskandaal, allkirjad PRIA volitustel ja nõunik Urmas Arumäe korruptsiooniuurimine – kolm teemat, millele nõudis Ratas minister Järvikult vastuseid. Esmaspäeva õhtul kell kuus Stenbocki majas toimunud neljasilmavestluse tulemust ootas terve Eesti, sest Martin Helme andis loetud tunnid varem sulaselgelt teada, mis ootab ees, kui peaminister käsib Järvikul tagasi astuda: „Siis meil ei ole enam valitsust!“

Tragikomöödia, mille peaosa etendab Järvik, on Eesti poliitmaastikul kestnud juba kuu aega, kuid viimasel nädalal on tempo kruvitud meeletuks. Peamine küsimus peitus nüüdseks nõunikurolli maha pannud Arumäe ja Järviku omavahelises suhtluses ehk kas advokaat on ministrit mõjutanud käituma oma klientide kasuks. Järvik vandus vastupidist, kuid meedias väideti valjult, et ministriga on manipuleeritud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.11.2019
VIDEO | Minister Järviku umbusaldamine kukkus läbi
13.11.2019
TSITAADIRAHE | Ärritunud peaminister lasi oma sisemise Trumpi valla
12.11.2019
BLOGI | Mart Järvik „Esimeses stuudios“: ma ei ole teinud midagi sellist, et peaksin tagasi astuma
12.11.2019
VIDEO | VALITSUSKRIIS: Ratase sõnutsi võib Järvik praegu ametis jätkata, riigisekretär alustab maaeluministri suhtes uurimist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee