Poliitika

Mart Järvik tegi ettepaneku maaeluministeeriumi kantsleri vallandamiseks (38)

Toimetas Triinu Laan, 11. november 2019 15:27
Illar LemettiFoto: Olev Mihkelmaa / Maaleuministeerium
Maaeluminister Mart Järvik tegi ettepaneku maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti teenistusest vabastamiseks koostöö mittelaabumise tõttu.

„Avaliku teenistuse seaduse kohaselt võib ministeeriumi kantsleri teenistusest vabastada, kui ministri hinnangul ministri ja kantsleri koostöö ei laabu. Minu hinnangul meie koostöö ei laabu ja olen teinud vabariigi valitsusele ettepaneku Lemetti vabastamiseks kantsleri ametikohalt seaduses ettenähtud alustel ja korras,“ teatas Järvik.

"Ma ei kujuta ette, et kantsler ja minister koos jätkata saavad," kommenteeris ka rahandusminister Martin Helme. 

Samal teemal

Laupäeval saatis maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti pressiteate, milles tõi välja, et ministri nõuniku kohalt skandaalselt lahkunud Urmas Arumäe andis minister Mart Järvikule soovitusi volituste osas, mis puudutasid PRIA kohtuasja. Varasemalt on Järvik vastupidist väitnud.

Avaliku teenistuse seaduse järgi ei tohi ministeeriumi kantslerit teenistusest vabastada enne kuue kuu möödumist ministri ja kantsleri koostöötamise algusest. Järviku ja Lemetti koostöö algusest möödus kuus kuud 29. oktoobril.

Illar Lemetti juhib  kantslerina maaeluministeeriumi struktuuriüksuste tööd ja korraldab ministeeriumi valitsemisala valitsus- ja riigiasutuste tegevust 2. aprillist 2016.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee