Poliitika

Maaeluministri saatus selgub kell kuus õhtul! Helme: kui Järvik lahkub, kukub valitsus (88)

Viljar Voog, 11. november 2019 15:10
Foto: Tiit Tamme
Kas maaeluminister Mart Järvik saab ka edaspidi oma ametis jätkata või sunnitakse EKRE poliitik nõunikuskandaali pärast tagasi astuma? Tõde selgub täna õhtul kell kuus, mil Järvikut ootab kohtumine peaminister Jüri Ratasega.

Ratas saabus pärastlõunal Toompea lossi, kus toimub koalitsiooninõukogu ehk Keskerakonna, Isamaa ja EKRE juhtide koosolek. EKREt esindavad nõupidamisel Martin Helme ja Siim Pohlak – ehk nõunik Urmas Arumäe korruptsiooniuurimise tõttu skandaali kistud Järvikut kohal pole ning tema küsimust polnud ka plaanis arutada. Siiski on vähetõenäoline, et Järviku nime kinniste uste taga kordagi ei mainita, sest avalikku vaidlusesse on segatud ka Isamaast pärit justiitsminister Raivo Aeg, kelle väited käivad risti vastu Järviku omadele.

Peaminister Ratasel tuleb seega taas siluda koalitsioonipartnerite vahele tekkinud lõhesid. Ajakirjanikud pärisid Rataselt enne koosolekuruumi sisenemist, kuidas ta kavatseb taastada töörahu, kui Järvik ametisse jääb. „Kust te teate, kas ta jääb ministriks või ei jää ministriks?“ vastas valitsusjuht omapoolse küsimusega. Millal tuleb vastus? „Ma kohtun temaga kell kuus. Aitäh teile!“

Helme: kui Järvik maha võetakse, pole meil enam valitsust 

Rahandusminister Martin Helme sõnul on kogu maaeluministri ümber käiv skandaal suur meediamull ja fabritseering. 

Samal teemal

"Ma ei näe, et meil oleks tüli koalitsiooni sees. Mina usaldan Järvikut,  arvan, et ta on teinud väga head tööd ja ma loodan, et meie koalitsioonikaaslased usaldavad ka," kinnitab Helme ajakirjanikele. 

Küsimusele, mis saab siis, kui peaminister peaks siiski otsustama, et Järvikul ei ole kohta valitsuses, vastab Helme konkreetselt: "Siis meil ei ole enam valitsust."

"Siis on ju usalduskriis mitte ühe ministri vastu, vaid kogu erakonna vastu, kes oma ministrit usaldab," lisab Helme, et erakonnal pole Järvikule ühtegi etteheidet. "Ma ei saa aru, miks peaksime teda tagandama. See oleks juba kolmas minister, kes meil maha nokitakse fabritseeritud süüdistuste abil."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee