Poliitika

Reformierakond alustab Mart Järviku umbusaldamiseks allkirjade kogumist (99)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. november 2019 13:38
Kaja KallasFoto: Robin Roots
Reformierakonna fraktsioon otsustas tänasel koosolekul, et koostab maaeluminister Mart Järvikule umbusalduse avaldamiseks teksti ja asub sellele toetusallkirju koguma. 

„Nädalavahetusel on selgunud veel mitmeid uusi asjaolusid, miks minister Järvik ei saa oma ametis jätkata. Samas on Mart ja Martin Helme kinnitanud, et maaeluministril pole mingit põhjust tagasi astuda. Seetõttu tuleb riigikogul talle peagi umbusaldust avaldada,“ ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Samal teemal

„Põhjuseid minister Järviku ametist tagandamiseks on küllaga. On tõsine kahtlus, et minister on tegutsenud oma nõuniku klientide huvides, valetanud korduvalt avalikkusele ning survestanud sõltumatuid ametnikke ja ameteid. Normaalses olukorras peaks maaeluminister tegelikult ise tagasi astuma, kuid me näeme, et see valitsus kiidab heaks valetamist ja tõerääkijate ründamist. Seega loodan, et Mart Järviku umbusaldamist toetavad ka need koalitsiooniliikmed, kes seisvad õigusriigi eest ning on vastu korruptiivsele ringkäendusele,“ selgitas Kaja Kallas.

Reformierakonna fraktsioon soovib lisaks kohtuda justiitsminister Raivo Aegiga, et saada selgust PRIA-le volituste andmise küsimuses ning küsida siseminister Mart Helme rünnakute kohta prokuratuuri suunal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee