Poliitika

Reformierakond alustab Mart Järviku umbusaldamiseks allkirjade kogumist (99)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. november 2019 13:38
Kaja KallasFoto: Robin Roots
Reformierakonna fraktsioon otsustas tänasel koosolekul, et koostab maaeluminister Mart Järvikule umbusalduse avaldamiseks teksti ja asub sellele toetusallkirju koguma. 

„Nädalavahetusel on selgunud veel mitmeid uusi asjaolusid, miks minister Järvik ei saa oma ametis jätkata. Samas on Mart ja Martin Helme kinnitanud, et maaeluministril pole mingit põhjust tagasi astuda. Seetõttu tuleb riigikogul talle peagi umbusaldust avaldada,“ ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Samal teemal

„Põhjuseid minister Järviku ametist tagandamiseks on küllaga. On tõsine kahtlus, et minister on tegutsenud oma nõuniku klientide huvides, valetanud korduvalt avalikkusele ning survestanud sõltumatuid ametnikke ja ameteid. Normaalses olukorras peaks maaeluminister tegelikult ise tagasi astuma, kuid me näeme, et see valitsus kiidab heaks valetamist ja tõerääkijate ründamist. Seega loodan, et Mart Järviku umbusaldamist toetavad ka need koalitsiooniliikmed, kes seisvad õigusriigi eest ning on vastu korruptiivsele ringkäendusele,“ selgitas Kaja Kallas.

Reformierakonna fraktsioon soovib lisaks kohtuda justiitsminister Raivo Aegiga, et saada selgust PRIA-le volituste andmise küsimuses ning küsida siseminister Mart Helme rünnakute kohta prokuratuuri suunal.

Samal teemal

11.10.2019
ÕL VIDEO | MARDI-PÄEVA VALITSUSKRIIS: „Kohtumine Järvikuga usaldust ei tõstnud“ ehk Maaeluministri saatus selgub lähipäevil
11.10.2019
Kaja Kallas: arvan, et Järvik jätkab ministrina ja kõik läheb samamoodi edasi
11.10.2019
Maaeluministri saatus selgub kell kuus õhtul! Helme: kui Järvik lahkub, kukub valitsus
10.10.2019
Juhtkiri | Kriisist kriisini: Kuusik, Kingo, Järvik