Eesti uudised

Eesti Danske filiaalis said Vene rikkurid raha peita kullakangidesse (19)

Toimetas Marvel Riik, 10. november 2019 17:16
Danske Bank.Foto: Tiit Tamme
Rahapesuskandaali sattunud Danske panga Eesti filiaalis pakuti rahapesu kõrghetkel rikastele klientidele teenust, millega nende raha paigutati kulda, kirjutab Bloomberg.

Teenust pakuti valitud klientidele, kellest enamik pärines Venemaalt. Bloombergi käsutuses olevate dokumentide järgi, pakuti teenust vähemalt 2012. aasta keskpaigast. Pank kirjeldas teenust kui viisi, millega on võimalikud riskid maandatud ja anonüümsus tagatud.

Eelmisel aastal avaldas Danske pank raporti, millest loetles teenuseid, mida pakuti välisresidentide üksusele. Bloombergi välja toodud teenust – raha kulda paigutada – loetelust ei ole. Panga esindaja ei soostunud Bloombergile kommentaari andma.

Pole teada, kui palju kulda müüdi, kuid dokumentidest tuleb välja, et teenust siiski kasutati. Tegu oli 250 g ja suuremate kullakangidega.

Euroopas ja Ühendriikides 220 miljardi dollari suuruseks hinnatud rahapesu uurimise alla sattunud Danske kahtlased tehingud toimusid aastatel 2007–2015 peamiselt Eesti filiaali kaudu. Tänaseks on Taani pank Eesti turult lahkunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee