Eesti uudised

„Olukorrast riigis“: Järviku skandaaliga võivad olla seotud ka Helmed (51)

Toimetas Katrin Rohtla, 10. november 2019, 13:58
Mart Järvik.Foto: Tiina Kõrtsini
Maaeluminister Mart Järviku (EKRE) suhtes vallandunud skandaal, mille keskmes on tema nõunik ja samaaegselt erahuve esindanud advokaat Urmas Arumäe, võivad olla seotud ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liidrid Mart ja Martin Helme, mis aga viib kriisi veelgi laiemale pinnale, leidsid ERR-i saate "Olukorrast riigis" juhid.

"Arvestades, et (maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti laupäeval avaldatud - ERR toim.) kirjavahetusest tuleb välja, et sellega on hoitud kursis ka (rahandusministrit ja EKRE aseesimeest) Martin Helmet, siis toob see meelde väited, et EKRE kolm ministrit, kelle perekonnannimi ei ole Helme, et ega nad iseseisvaid otsuseid ei tee. Väidetavalt peavad nad otsused perekond Helmetega kooskõlastama. Kaasa arvatud siis ka nõunike valiku," vahendab ERR-i uudisteportaal Andrus Karnau räägitut. 

"Kui ikka Martin Helme on selle maaeluministri skeemi heaks kiitnud, siis ju vastutus laieneb ka temale," rõhutas Karnau, et tema hinnangul ei saa enam olla kaugel aeg, kui maaeluminister Järvik oma kohalt tagasi peab astuma. 

Samal teemal

11. november 2019, 18:55
ÕL VIDEO | MARDI-PÄEVA VALITSUSKRIIS: „Kohtumine Järvikuga usaldust ei tõstnud“ ehk Maaeluministri saatus selgub lähipäevil
11. november 2019, 15:27
Mart Järvik tegi ettepaneku maaeluministeeriumi kantsleri vallandamiseks
11. november 2019, 15:10
Maaeluministri saatus selgub kell kuus õhtul! Helme: kui Järvik lahkub, kukub valitsus
10. november 2019, 22:18
Mart Järviku poeg ajas ära maaeluministri kodukandis uudistavad ajakirjanikud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee