Poliitika

Minister Järvik kantsler Lemettist: ta lihtsalt valetab (80)

Toimetas Marvel Riik, 9. november 2019 22:12
Maaeluminister Mart Järvik.Foto: Robin Roots
Maaeluminister Mart Järvik on võtnud sotsiaalmeedias Facebook sõna, et kommenteerida kantsler Illar Lemetti varasemat sõnavõttu meedias. Järvik nimetab Lemetti valetajaks, kes on ametisisese kirjavahetuse avaldamisega rikkunud seadust ega tohiks töötada avalikus teenistuses. „Lemetti ise ilmselt usub, et on saatnud ajakirjandusele midagi sellist, mis kutsub esile valitsuskriisi. Paraku kõik need, kes lugeda oskavad, saavad kohe aru, et Lemetti on tulistanud paukpadruniga,“ kirjutas Järvik.

Õhtuleht avaldab maaeluministri Mart Järviku postituse täismahus.

Samal teemal

„Niisiis maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti on avalikustanud ametnike ja nõunike vahelise arutelu PRIA volituse teemal.

Mida sellest arvata? Lemetti ise ilmselt usub, et on saatnud ajakirjandusele midagi sellist, mis kutsub esile valitsuskriisi. Paraku kõik need, kes lugeda oskavad, saavad kohe aru, et Lemetti on tulistanud paukpadruniga.

Esiteks, kõik minu ja mu nõuandjate kirjavahetuses viitab ju andmete kogumisele, et asjadest aru saada. Kirjavahetusest selgub, et Urmas Arumäe ja Maido Pajo ja teised asjasse puutuvad suhtlevad omavahel palju ning puudub kirjakoht, kus Urmas Arumäe mulle nõu annab. Kinnitan jätkuvalt, et Arumäe ei ole mul soovitanud volitusele kas allkirja anda või allkirjast loobuda.

Teiseks, kirjavahetus puudutab seda n-ö esimest volikirja, millele ma allkirja andsin. Süüdistus ministrile on aga n-ö teise volikirja osas, millest ma sain samade lisatud materjalide põhjal teada alles 30. augustil 2019. See tähendab, et kantsler lihtsalt valetab.

Kolmandaks, Lemetti rikub seadust. Nõunike kirjavahetus on ametisiseseks kasutamiseks. Samuti on advokaadilt ministrile tulnud informatsioon konfidentsiaalne, eriti nõunike ja ministri vaheline kommunikatsioon.

Lemetti on tõestanud, et tema koht ei ole avalikus teenistuses.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee