Krimi

Täiendatud kell 18.28!

VIDEO | Narvas hukkus autolt löögi saanud jalakäija (5)

Toimetas Marvel Riik, 9. november 2019 17:22
Liiklusõnnetus Narvas.Foto: Ekraanitõmmis/ Dmity Ilin, Narva Traffic
Politsei- ja piirivalveamet teatas, et laupäeva pärastlõunal juhtus Narvas Kreenholmi tänaval raske liiklusõnnetus, kus reguleerimata ülekäigurada ületanud eakam naine sai sõiduautolt surmava löögi.

„Meedikud andsid parima, et naist päästa, kuid tema vigastused olid paraku nii rasked, et ta suri teel haiglasse,“ teatas politsei pressiesindaja Kerly Virk. „Sündmuskohal töötab politsei, juhtunu täpsemad üksikasjad on veel selgitamisel.“

Politsei on seni välja selgitanud, et sõiduauto Peugeot roolis oli 73aastane mees, kes oli kaine ja juhtimisõigusega. Hukkunu isik on veel tuvastamisel.

Narva politsei välijuht Oleg Konorev ütles, et kuigi ülekäigurada oli valgustatud, oli ilm vihmane ja sombune, mis igal juhul piirab liiklejate harjumuspärast nägemisulatust. „Teed ületav naine oli tumedates riietes ja nii jäi ta sirgel teelõigul lähenenud autojuhile ning kaasreisijale märkamata enne, kui selleks oli juba liiga hilja,“ nentis välijuht politsei pressiteates.

Politsei välijuht ütles, et praegusel pimedal ajal ongi sõidukijuhtide peamised ohud seotud valdavalt piiratud nähtavusega. „Selle õnnetuse täpsed asjaolud on uurimisel, kuid näiteks sajumärg aknaklaas, kulunud kojamehed ja määrdunud sõidukituled on selgelt iga autojuhi jaoks ohuteguriteks, mis nähtavust piiravad,“ selgitas ta.

„Et eesoleval ajal lähevad ilmaolud aina keerukamaks, kutsub politsei kõiki liiklejaid üles ettevaatlikkusele. Temperatuuri pidev kõikumine teeb sõiduteed libedaks ning lume, lörtsi ja tuisu koosmõjul on nähtavus oluliselt piiratud. Seepärast tuleks vaadata üle, kas autol on all piisava mustrisügavusega talverehvid ning enne sõitu minekut aknaklaas korralikult jääst ja lumest puhastatud saaks,“ soovitas politsei välijuht Konorev.

Narvas juhtunud raske avarii kõigi täpsemate üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Politsei tuletab ühtlasi meelde, et helkur pole jalakäijatele mitte ainiti kohustuslik kanda, vaid ka tarvilik vahend oma enese nähtavaks tegemisel ja elu säästmisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee