Eesti uudised

Mart Järvik valetas: PRIA volituste ainus teadaolev erinevus on ministri nõunik Urmas Arumäe (127)

Delfi/Ohtuleht.ee, 8. november 2019 20:47
Mart JärvikFoto: Tiina Kõrtsini
Maaeluminister Mart Järvik jõudis reede õhtul Hiinast tagasi ning vastas lennujaamas ajakirjanike küsimustele. Küll aga valetades. 

EKRE liikme valetamise keskmes on tema koosseisuväline nõunik, vandeadvokaat Urmas Arumäe, kelle vastu algatati kriminaalmenetlus. Teda kahtlustatakse huvide konfliktis - ühelt poolt nõustas Järvikut, teisalt esindas mehe firma põllumehi kohtuvaidluses PRIAga, mis kuulub maaeluministeeriumi haldusalla. 

Samal teemal

PRIA tahab kaheksalt Arumäe büroo esindatavalt firmalt tagasi miljoni euro väärtuses toetusraha, kuid ei saa nõuet kriminaalasja raames esitada, kuna Järvik ei andnud vajalikule dokumendile allkirja. Ometi allkirjastas Järvik analoogsele volituse teises kriminaalasjas. Ka maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemmeti ütles "Aktuaalsele kaamerale," et tema ei tea, miks Järvik ühele volitusele nõusoleku andis, teisele aga mitte. 

Reede õhtul lennujaamas ajakirjanike küsimustele vastates põhjendas Järvik enda otsust nii: "Mina ei andnud sellepärast volitust, kuna taheti tagantjärgi vanadale asjadele, eelmise ministri aegsetel asjadele volitust. Üks, mis oli täiesti uus asi, sai anda ja ühelegi vanemale ei andnud. Ja edasi tuli välja, kui sai nõu küsida justiitsministrilt, ei olnudki mingit volitust vaja anda" 

Delfi aga avastas maaeluministeeriumi avalikust dokumendiregistrist Järviku PRIAle antud volituse, mis on seotud kriminaalasjaga number 14760000050. See kriminaalasi on leitav aga eelmise, 2018. aasta prokuratuuri kokkuvõttest, kui riiki juhtis eelmine, EKRE ja Järvikuta valitsus. 

Seega Järvik valetas - mõlemad kriminaalasjad pärinevad eelmise maaeluministri ametiajast, nii see, millele PRIA sai allkirja, kui ka see, millele Järvik ei andnud.

Ainuke teadaolev eristus on Mart Järviku nõunik Urmas Arumäe, kelle advokaadibüroo oli just osaline selles kriminaalasjas, mis ministri allkirja ei saanud. 

Olukorra teeb huvitavamaks nüanss, et Postimehe andmetel soovitasid ministeeriumi õigusnõunikud Järvikul anda allkiri ka teisele volitusele, ent teadupärast ta seda ei teinud ning ministri nõuniku Arumäe advokaadibüroo poolt esindatavad ettevõtted kasutasid seda koheselt ära. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee