Jõulud | Sisuturundus

Käsitöösalong Roosiait täidab jõuluvana kingikoti Eesti käsitööga 

Roosiait, 15. november 2019, 13:57
"Kuulsime eelmisel aastal paljude meid esimest korda külastanud klientidelt, et nad oleks võinud meist juba enne jõule teada. Nende sõnul olnuks jõuluvana kingikoti täitmine palju lihtsam olnud. Loodame, et sel aastal on pettunute protsent väiksem ning jõuame oma tegemistega suurema hulga inimesteni,“ lausub käsitöösalongi Roosiait omanik.

Roosiait on tegutsenud juba üle kahe aasta ning rahulolevaid kliente on kogunenud väga palju. Kliendid kiidavad tootevaliku mitmekesisust ning imestavad, kui tihti kaup uueneb. Paljud ei suuda ka uskuda, et kogu käsitöökaupade valik on saadaval e-poes.

Käsitöösalongi Roosiait teenindaja Jaanika kommenteerib: „Ega see lihtne ülesanne pole. Peame enamiku asju ise pildistama ning kuna need on suures osas kordumatud, on pea iga toote puhul vaja luua ka uus artikkel. Kauba e-poodi panekuga tegeleme igapäevaselt. Tihti on juhtunud ka seda, et kaup e-poodi ei jõuagi, kuna kliendid soovivad selle kohapeal enne ära osta. Aga ma ei kurda. Töö on põnev ning tööpäev kulgeb kiiresti!“

Aasta kõige töisemad kuud ongi november ja detsember. „Kingitusi ostetakse aastaringselt, aga eks jõulud ole kõige motiveerivam aeg kingituste soetamiseks. Lisaks kingitustele pakume ka laia valikut käsitööna valminud jõuluehteid ning tooteid oma kodu hubasemaks muutmiseks,“ lisab ta.

Klienditeenindaja tutvustab populaarsemaid kingitusi, mida jõulude ajal soetatakse.

Alla aastastele ostetakse peamiselt samu kingitusi, mida katsikuteks. Katsikukingituste kohta on pikk artikkel SIIN

Väga populaarsed kingitused on mänguloomad, beebikiiged ja kõristid.

Kuni kolmeaastastele ostetakse tooteid, mis aitavad kaasa lapse käelisele oskusele. Läbi motoorika areneb ka lapse kõne kiiremini. Populaarsed kingitused on tegelusraamatud või nukud, keda saab riietada ning kellele saab patse punuda.

„Nukud on meil jõulude ajal üks väga nõutud toode. Seda kingitakse eri vanuses tüdrukutele. Lisaks sellele, et nukk pakub kohe lapsele palju põnevaid tegevusi ja mänge, on ta ka hiljem väärtuslik kaaslane toakese kujunduselemendina. Käsitöönukk on toode, mida saab ka oma lastele edasi pärandada. Meil on nukke, kes tulevad koos riidekomplektidega ning kelle patse saab punuda. Aga on ka lihtsamaid nukke, kelle riideid vahetada ei saa, kuid kes hoolimata sellest on väga toredad kaaslased,“ seletab Jaanika.

3-6aastastele tüdrukutele on meelepärased kingitused nukumajad, nukumajamööbel ja/või väikesed nukud. Peale käsitöö on Roosiaidas ka väike valik vanavara nukumööbli vidinaid, mida meeleldi ostetakse. Veidi vanematele tüdrukutele ostetakse ka Barbidele sobivat nukumööblit ning nukuriideid.

Lisaks on üks populaarseimaid tooteid vildist õmmeldud loomamaskid, mis annavad lastele palju mängulusti. 

Ostetakse ka ehteid – peamiselt peaehteid, kaelakeesid, aga samuti kõrvarõngaid. Valikus on ka klipskinnitusega kõrvarõngaid.

Teismeliste vaieldamatuks lemmikuks on soovipael. „On tekkinud teismelistest fännid, kes otsejoones meie soovipaelte juurde tulevad ning oma sõpradele nende hulgast kingitused valivad. Sest soovipaela kinkides ei kingi sa pelgalt ehet, vaid ka soovi. Lihtsam, kui tähti taevast alla tuua!“ muheleb teenindaja.
Aga muidugi hindavad teismelised ka ehteid ning luulelisemate annetega neiud on endale soovinud märkmikke, kuhu kirjutised üles märkida.

Roosiait ei paku kingiideid ainult lastele, vaid ka täiskasvanutele. Arvuliselt on täiskasvanutele pakutavate toodete valik isegi suurem.
Meestele ostetakse enim mehelikke aksessuaare – helkivad ehteid, mansetinööpe, lipsunõelu, kikilipse jne. Lisaks on pakkuda erinevaid kudumeid, puidust rahataskuid, mehelikke šokolaaditaskuid ning erineva disainiga taskuid krabiseva kinkimiseks.

Eriti rikkalik on kingituste valik naistele. Alates klaasvitraažidest ning lõpetades sussidega.

Enim ostetakse ehteid. „Meie ehete valik on väga rikkalik – on nii romantilisi roose kui ka väljapeetud disainiga portselanehteid. Seetõttu on ka meie kaup jaotatud erikollektsioonidesse. On õrn ja roosa romantika, rahvusromantika, haldjalikult maalähedane või põhjamaiselt väljapeetud kollektsioon. Midagi leidub igale maitsele,“ lisab Jaanika.

Aga üks pilt ütlevat rohkem kui 1000 sõna – naudi!

Roosiaida e-pood on www.roosiait.ee

Roosiait asub Tartu vanalinnas aadressil Munga 5.

Kuni detsembri lõpuni on Tallinnas pop-up pood aadressil Soo 28 koos kauplusega Varn.

Igapäevaste tegemistega saate olla kursis Facebooki lehel SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee