Maailm

Endine keskerakondlane Abdul Turay kandideerib Brexiti parteis: ükski asiaat ega mustanahaline ei võida Euroopa Liitu kuulumisest (33)

Toimetas Greete Kõrvits, 8. november 2019, 18:52
Abdul Turay 2017. aastal Keskerakonna valimispeol.Foto: Tiina Kõrtsini
Kunagine keskerakondlane Abdul Turay on nüüd tegev briti poliitikas, kandideerides Brexiti partei ridades. Tema sõnul tulevad immigrandid Ühendkuningriiki peamiselt endistest idabloki riikidest.

Turay kritiseerib oma arvamusartiklis (loe SIIT) Suurbritannias levinud ideed, et Brexit on oma olemuselt rassistlik. Tottenhamis kandideeriv Turay loodab, et suudab oma isikuga seda eelarvamust muuta.

Samal teemal

Turay kirjutab, et Brexiti küsimus pole sugugi seotud immigratsiooniga, vaid iseseisvuse ja suveräänsusega. Samas selgitab ta siis, et mis puudutab immigratsiooni, siis on valdav osa immigrante Suurbritannias valged ning pärit Ida-Euroopast.

„Inglise keele järel on poola keel nüüd Ühendkuningriigis kõige levinum,“ väidab Turay.

Turay leiab, et britid peaksid Euroopa Liidu asemel tugevdama suhteid Commonwealth'i ehk Rahvaste Ühendusega, mis koosneb suuremas jaos Ühendkuningriigi kunagistest asumaadest. Aafrika, Aasia ja Ladina-Ameerika heaks pole euroliit Turay hinnangul midagi kasulikku teinud. Ühendkuningriik aga pööras Euroopa Liiduga liitudes Commonwealth'ile häbiväärselt selja. "Palun ükskõik kellel nimetada kasvõi üks positiivne asi, kuidas asiaadid või mustanahalised on Euroopa Liitu kuulumisest võitnud," esitab Turay väljakutse. 

Kuni käesoleva aasta 21. juunini töötas Abdul Turay Keskerakonna liikmena kolm aastat Tallinna arengu- ja koolituskeskuses (TAKK), asutuses, mida ta ise vajalikuks ei pidanud. Eesti Päevalehele antud intervjuus tõdes Turay, et sai töökoha poliitilistel põhjustel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee