Juhtkiri

Juhtkiri | Mis läheb alkoholimüügi erand maksma? (4)

Ohtuleht.ee, 8. november 2019, 17:21
Tulevasest suvest näeb Eesti pealinna ööelu välja hoopis teistsugune, sest linnavalitsus on vastu võtnud alkoholimüügi piirangud, mis keelavad meelelahutusasutustel müüa alkoholi tööpäeviti kella kahest kuni kella kuueni ning nädalavahetusel kella kolmest kella seitsmeni.

Teistsugune pole aga tingimata parem. Nii ei pruugi liigse lärmi üle juba aastaid kurtnud vanalinlasi rõõmustada väljavaade, et peomelu tuleb siiski kannatada vähemalt kella kahe või kolmeni öösel, seejärel valgub baaride-klubide sulgudes linnatänavaile hulk lõbusaid inimesi, kes asuvad otsima näiteks transporti. Kes koju, kes hoopis lähimasse hotellibaari või kasiinosse, sest neile müügipiirang kummalisel kombel ei laiene.

Kummastavalt mõjub ka abilinnapea Aivar Riisalu põhjendus, et tegu on ülikõrge turvalisuse tasemega asutustega, mis valivad klientuuri – seega jäävad suurimad lämisejad ikkagi tänavaile. Teistel on aga võimalus õlle kõrvale ka mänguõnne proovida. Iseküsimus seegi, kuidas kohelda asutusi, kes otsustavad kasiinoärisse sisenemise alles nüüd, pannes baarinurka mõne mänguautomaadi.

Ent sellised erandid ei tekita küsimusi mitte üksnes rahvastiku tervise kaitse – mis oli oluline argument piirangute kehtestamiseks – ja ettevõtetevahelise konkurentsi vaatest: kui ühed peavad uksed hoopis kinni panema, siis läheb selle võrra teistel paremini (osa peoturiste võib meile aga hoopis kadunuks jääda). Isegi kui erandid sündisid poliitikute omast tarkusest, tasub huviga jälgida, kas ja millisel kujul väljendub ärimeeste tänulikkus Tallinna võimuparteile.

Mis sai aga laste kaitsmisest hommikuti avaneva õõvastava vaatepildi eest – koolipäevadel algab viinaralli ikkagi kella kuuest –, siis tuleb tõdeda, et erinevalt linnapea valimisringkonnas leiduvate arvukate kasiinode külastajatest ei saa esimesed veel valida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee