Eesti uudised

KATSEJÄNESTE TRAAGIKA: halvasti korraldatud töö pureb elanike usku nutikatesse kortermajadesse (39)

LISA KOMMENTAAR

Tõnu 19. november 2019 11:46
Kuulge inimesed, see ei ole ju toa koristamine. See on kortermaja renoveerimine. Loomulikult tuleb tolmu :D Ega mulle ka ei meeldinud kui minu kodus võõrad inimesed toimetamas käisid ja muidugi oli müra, aga vaatan kõrvalmaja mis rekkimata ja vaatan meie maja, siis commoon :D Nagu öö ja päev. Igal juhul 100% õige otsus, et ära tegime!
Asi selles, 11. november 2019 09:34
et nutikused tasuvad ära siis kui kogu meeskond, projekteerijatest tavatöölisteni, on kompetentne. Kõik see meest teab, mida teeb ja milleks teeb. See on meeskonna täpne koostöö. Aga kuidas teed kui Eesti on selliste nutimajade alal arenenutest tervelt pool sajandit maas.
Kaugloetavad veemõõdikud 10. november 2019 22:05
Meie majas pandi kaugloetavad veemõõdikud. Ja juba järgmisel kuul oli veearve suurem kui varem. Edaspidi, järgnevatel kuudelgi oli veearve suurem kui varem. Hoia kokku palju tahad ja kuluta vähem kui varem, aga arvel on ikka suurem kulusumma number.
Tölpa 10. november 2019 13:02
Selliste nutikate asjadega kaasnev paratamatus on tavaliselt selline, et selleks ajaks, kui see kallis vidin ennast ära tasub on tema eluiga läbi ja tuleb uus osta. Odavam tuleb lihtne asi ja igakuiselt natuke suurem kulu, kui suur investeering iga ca 10 aasta tagant. Ja ärge lootkegi, et 10 aasta pärast saate selle väikse remondiga vahetatud. Tavaliselt läheb sedasi, et selleks ajaks on see vidin juba 8 aastat tootmisest maas ja vahetate kogu süsteemi välja, sest vana asi ei ühti uue asjaga.
10. november 2019 01:50
Peaasi,et ehitajatel töömaht ikka suur ja keeruline oleks,jätkub tööd pikemalt ning riigile tulu-ja käibemaksu rohkemalt.
9. november 2019 20:24
70% vähem aga juurde tuleb see elekter ja ehk ka renoveerimise laen mitmekümneks aastaks..... Mõne aasta pärast on süsteem vana ja tahab uuendamist.....
to Raivo 9. november 2019 20:01
Hea variant on näiteks ventilatsioonisoojuspumbaga tõmmata endale sooja õhku kaasomaniku ahjuküttega elamispinnalt!
to Hurraa 9. november 2019 17:41
Ja vaata millised kolhoosid on Londonis, Pariisis jt suurlinnades!

nüanss 9. november 2019 17:39
Kes tegi omanikujärelevalvet? Korterelamu ja kaasomandis oleva elamu korral peab omanikujärelevalvet tegema pädev juriidiline isik. Vaid üksikelamu (pereelamu) korral võib seda teostada omanik ise juhul, kui ta end pädevaks peab. Ehitusjärelevalvet teostab aga omavalitsus. https://et.wikipedia.org/wiki/Omanikuj%C3%A4relevalve
Raivo 9. november 2019 17:35
ei usu kokkuhoidu, see saab tulla vaid soojusvahetiga. Iga kraan ja seade tarbib lisaks elektrit. Kui ise peab maksma, on mõtetu.
Passiivmaja 9. november 2019 17:33
Nii nagu kiiruskaamerad ei hoia õnnetusi, ei tekita "nutikas tehnoloogia" kouidagi kokkuhoidu. Energia kokkuhoid saavutatakse siiski korraliku ja läbimõeldud soojustuse ja ventilatsiooniga (soojustagastus), kaasaegsete akende ja torude isloleerimisega. Ainukene "nutilahendus" võib tõesti olla ehk kütte reguleerimine (näiteks võiks seda teha ka kodust eemal nutirakenduse abil - oled reisil, vaatad, et toas on +22, reguleerid +16 peale). Aga et nutirakendus ise midagi kokku aitaks hoida, näiteks veekulu, see on sama tark jutt, nagu see, et kiiruskaamerad vähendavad autodel kiirust :)
Hannes 9. november 2019 16:55
Vaadake kes ehitab neid maju, jah suurte kogemustega, aga mis kogemustega ? Fassaadide soojustamise kogemustega. Selline töö juba eeldab tõsisemat oskust töid organiseerida ja planeerida. Lisaks on puudu enamikel ka ehitusalane haridus nii juhtimise osas kui ka tehnilisel ala. See ei teki üleöö. Tulemused nüüd käes. Kui ikka peab mitmeid ja mitmeid kordi korteris käima siis on tegemist ainult väga kehva tööde planeerimisega. Tihti töid organiseerivad inimesed ei jaga ka ööd ega mütsi nendest süsteemidest mis nad sinna paigaldavad. Nii on keeruline saada toimivat süsteemi ilma ringi tegemata.
reku 9. november 2019 14:08
Ega selliseid asju teha, et elanikel oleks hea ja mugav. Kõik need projektid ja Kredeksi laenud on selleks, et teilt raha võtta. No midagi saate vastu, kuid see on juba teisejärguline, ja kuidas kunagi joppab.
küttesüsteem 9. november 2019 13:40
kortermajade küttesüsteemi reguleerivad seadmed ei tundu vastavat aja nõuetele. Süsteem ise võib olla kuitahes hästi renoveeritud, aga kui seda tasakaalustada ei osata või siis õhutus ei tööta, sest ringlev vesi on saastane, ongi kõik untsus.
70+ 9. november 2019 13:27
Meie asumisse tuli ka käsk veetorustikule panna mingid vidinad, et saaksid paigaldada kaugloetavad veemõõtjad. Jutt oli lühike, anti kätte üks paberilipakas, millel väga väike joonis uue osa paigaldamise skeemiga, mille majaomanik peab valmis tegema, ostes ise need vidinad, tähtaeg 2 kuud ja mokaotsast mainii, et kui tähtajaks valmis ei ole, keeratakse majakraan kinni. Aga 9 maja elanikest ainult kahes nooremad kui 70. Kuigi alles eelmisel suvel vahetati veemõõtjaid.
ehh 9. november 2019 13:14
Kirjas ju oli, et majad erinevad ja seega tööd ka erinevad. Kui saadakse tasuta midagi, siis peaks ka kannatust varuma. Võtke, ühistud, siis pangalaen ja taguge 15aastat!

energia kokkuhoid 9. november 2019 12:03
peaks olema globaalne, mitte regionaalne. Mis tolku on sellest, kui mina oma majas saavutan energia kokkuhoiu, aga kõikjal seal, kus neid kokkuhoiuks tarvilikke vidinaid toodetakse, energiakulu tõuseb mitmekordselt. Sama elektriautodega. Energiapuudus on ukse ees, aga elektriauto justkui ei vajagi energiat? Toodame mitu miljardit uut elektriautot, et need tavalised töökorras autod prügimäele saata - see tootmine ka on justkui energiat säästev? Ja nende vanade autode utiliseerimine on järgmine sääst?
Noojaah 9. november 2019 11:47
Vilets projekteerimine ja planeerimine, kaht jalga lonkav töökorraldus. Jutumehed on kõvad, aga lihtne planeerimine käib üle jõu.
ehitaja 9. november 2019 11:41
https://www.ohtuleht.ee/828043/ka-esimene-maja-ei-pea-minema-vaenlasele
soojustatud maja 9. november 2019 11:37
paljuski tundub see sõltuvat majast, mida soojustada. Nt need põlevkivituhk gaasbetoon elamud, mis 60-70-ndatel ehitati on tõesti külmad. Elamud, mis ehitati 2-kihilistest rb paneelidest, mille vahel on soojustus, ilmselt ei ole hetkeseisuga renoveerimist tasuvad. Ka ventilatsioon on neis uuemates majades selline, et enamasti tõmbab, kui vent püstakuid puhastada. Seega igas olukorras oma lahendus. Kõige hullem, mida võidakse teha, on paigaldada soojustus ja aknad valesti.
vanatühi 9. november 2019 11:37
kilplaste ettevõtmine. hakatuseks oleks võinud piirduda ühe majaga, kui standardlahendusi ei ole.
teid on ju nii vähe. Eriti neid, kes ka matsu jagavad. 9. november 2019 11:33
IRW 9. november 2019 11:28
Kokkuhoid!!! MY a s s !!!! Kogu selle kupatuse käigushoidmine võtab rohkem raha kui kokkuhoid mis saavutatakse + igasugu muud probleemid millest enne aimugi polnud , nüüd aga vaid raha küsivad - "paljuõnne" neile korteriomanikele (irw)
Tartu Turu 3 9. november 2019 11:25
Miks mõnel korteritel on kõik radiaatorid külmad. Mõni korterites köögi ja suure toa radiaatorid külmad jne. Algus kui kütte pandi olid kõik radiaatorit soojad. Ja paljud kaebavad. öösel tõusevad üles,et torute juurest kus korterites üles alla lähevad praksub kõvasti.-või kuskilt nagu tilguks vesi-ei lase magada häirib see praksumine,jne. Milles asi.

tervitusi hruštšovkalandist Mustamäelt! 9. november 2019 11:09
Meie ja naabermaja soojustasime kah ja vahetasime küttesüsteemi välja. Ei mingeid päikesepaneele ega nutiseadmeid ega ka tobedat ventsüsteemi, mis kortereid läbib ja lae alla jämedad torud paneb. Naabermaja paigaldas radikad mõõturitega ja regulaatoritega, meie ainult regulaatoritega. Naabermaja sooja tarbimine vähenes poole võrra, meil kolmandik. Põhjendus: naabermaja elanikud keeravad sooja miinimumi peale, et ei peaks maksma. Tegelt on korterite soojamõõturite osakaal naeruväärselt väike korteri soojamaksumuses... Meie naudime sooja tuba ja oleme ülimalt rahul.
uskuge ja lootke 9. november 2019 10:27
et need nuti-vidinad ka töötavad. Tihtipeale on nende töökindlus/-iga nigel.
Tohoh 9. november 2019 09:56
Mis siis nüüd?! Lasite endal €urorahade toel majas remondi ära teha ja lootsite, et see tehakse märkamatult ja üleöö?! Sellised keerulised, kõiki süsteeme hõlmavad ümberehitused on vägagi aja ja töömahukad. Kuna tegemist on täiesti uute tehnoloogiatega, siis peate leppima ka sellega, et arvestuslikud kasumid jäävad loodetust väiksemaks. Lootsite tasuta lõunaid seal heade mõtete linnas?
teine eesti 9. november 2019 09:38
asi pole heas tahtes. asi on lohakuses ja rabistamises. seda on igal elualal. mingil hetkel on tööriietes mehed ukse taga ja nüüd me teeme... miks, kes käskis, millise plaani alusel
see ju 8. november 2019 23:04
hülgemöla, kas inimesed hakkavad vähem ja kiiremini pesemas käima või teevad kiiremini köögis süüa.
Tölpa 8. november 2019 22:52
Ja kulutades selle kokkuhoitud raha 10 kordselt nende vidinate peale, mis peaksid raha kokkuhoidma.
8. november 2019 22:43
Nautige nüüd oma ''kokkuhoidu''!
Kati 8. november 2019 22:40
Neid süsteeme tuleb ka edaspidi hooldada,selliste meeste tunni hind ei ole odav! See elektroonika on nagu on,ühel päeval on tarkvara kadunud!

nagu ikka 8. november 2019 21:49
Reform teeb....ja teeb valesti.
reede 8. november 2019 20:52
Üks sõber kes eluaeg alpinismiga tegelnud ütles nende nullenergia majade kohta nii On vaid üks nullenergiamaja võimalik See on lumeonn ehk iglu juhul kui sul on kaasas kvaliteetne magamiskott
hmm 8. november 2019 20:15
kahju teist rumalatest, mingit kokkuhoidu pole olemas. kas kulutad hunniku raha renoveerimisele või kütad niisama õhku, vahet pole. te olete kõik ikka nii rumalad ja usute mingeid idufirmade lubadusi
Huvitav 8. november 2019 20:08
kas selle projekti eestvedatad said kõrghariduse "heade mõtete" linna kutsekas, või taltetshis?
aga,mis see kõik maksma läks ja kui pikk on tasuvusaeg ning hoolduskulud amortiseerumiseni 8. november 2019 20:02
''Nurisemise kõrval on aga üks asi, mida ühistute juhid üksmeelselt kiidavad: katusele pandud päikesepaneelid. Need, kes on arvet pidanud, ütlevad, et päikeseenergia annab enam-vähem nii palju elektrit, kui on vaja ventilatsioonile, erinevatele pumpadele ja seadmetele ning ühiste ruumide valgustamiseks.''
8. november 2019 19:58
kas talupojatarkust ei tea,mida rohkem igasugust jama,seda rohkem jamamist
Automaatik- mehhatroonik. 8. november 2019 19:39
Mida rohkem paigaldatakse seadmeid korteritesse, seda parem, tehnikutel pole tööpuudust karta. Ikka tuleb midagi vahetada, parandada, häälestada- ei lõpe see leib.