Eesti uudised

Korruptsiooniasi ähvardab lõpetada listeeriaskandaali töö

Kas Järvikust saab kolmas kukutatud EKRE minister? (2)

Viljar Voog, 8. november 2019 17:10
AJAJAMAJA: Mart Järvik juuli keskel Balti Jaama turul. Väidetavalt kuulis ta just siin esimest korda peagi puhkevast listeeriaskandaalist. Väidetavalt osales ta aga rohkem kui kuu aega varem kohtumisel, kus teemast põhjalikult räägiti.Foto: Sven Arbet / Ekspress Meedia

Maaeluminister Mart Järvik peab tagasi astuma – sellised sõnumid kostavad Toompealt, opositsioonist valjult, valitsusest sosinal. Mehe potentsiaalseks kirstunaelaks osutuv advokaat Urmas Arumäe loobus küll ministri nõustamisest, kuid see ei pruugi Järvikut päästa.

Mart Järvik on vintske vend – juba kuu aega on ta olnud meedia ja opositsiooni turmtule all seoses listeeriaskandaaliga. Kui ajakirjanduses, esmahooga „Pealtnägijas“, hakkasid ilmuma lood kalatööstusettevõttes M.V.Wool leitud listeeriabakteri surmajuhtumitest, asus Järvik firmat ja selle juhti Mati Vetevoolu kaitsma: „Seetõttu pean lubamatuks Eesti meedias toimuvat „avalikku hukkamist“, mille käigus püütakse üldsust hirmutada, et Eesti kalatöötlejate teatud tooted on tervisele ohtlikud ning põhjustavad inimeste surma.“ Samamoodi olevat süüdi veterinaar ja toiduamet (VTA), kes ei olevat suutnud adekvaatseid tõendusmaterjale esitada.

Ministri nõnda tugev avaldus oli ootamatu, kuid ei kätkenud endas veel probleemi. See järgnes, kui Järvik hakkas selgitama, kuidas ta end teemaga kurssi viis: listeeriaskandaalist olevat talle rääkinud keegi ajakirjanik juuli keskel, Vetevooluga kohtus ta esmakordselt augustis. Erinevad dokumendid ja kirjavahetus näitavad aga, et juba juunis rääkis Vetevool listeeriajuhtumist ja samas ruumis viibis ka Järvik (minister ise selgitas, et käis Vetevoolu sõnavõtule järgnenud tervituskõneks kohal vaid korraks ning ettevõtjaga ei tutvunud, tema juttu ei kuulanud) ning lisaks saatis minister juba juuli algul VTAle teemat puudutavaid küsimusi täis kirja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.11.2019
Maaeluministri saatus selgub kell kuus õhtul! Helme: kui Järvik lahkub, kukub valitsus
09.11.2019
Minister Järvik kantsler Lemettist: ta lihtsalt valetab
09.11.2019
Martin Helme: meedia produtseerib maaeluministrist libauudiseid. Valitsus pole tülis
09.11.2019
Maaeluminister Mart Järvik selgitab: PRIA ei vaja kohtuskäimiseks ministri volitust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee