Nädala TOP

TOP 5 | Joomaurkast mängupõrgusse 

Elis Kusma, toimetaja, 8. november 2019, 17:21
Foto: Alar Truu
Tee põrgusse on ikka sillutatud heade kavatsustega ja paraku kehtib see ka rahvastiku tervist ja Tallinna elanike head und kaitsma pidavate alkoholipiirangute puhul: kui vastu tööpäevi sulgevad baarid uksed edaspidi kell kaks ja nädalavahetustel kell kolm, aga piirangud ei kehti hotellibaaridele ja kasiinodele, kas ei suuna me siis joobnuid hoopis mänguõnne proovima? Et meelelahutusasutused võivad alkoholimüügiga tööpäeval alustada aga juba kell kuus, pole koledatest vaatepiltidest ilmtingimata kaitstud ka koolilapsed.

Tagasiteed polevat

Kohalike ja rahvusvaheliste asjatundjate kriitikat teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise asjus pareerib valitsus ütlemisega, et neil on selleks rahva mandaat – olgugi et reformi lubanud Isamaa pälvis vaid veidi enam kui 11% valijate toetuse. Kui paljud neist saavad olema rahul lõpptulemusega – näiteks on sotsiaalministeerium teinud muudatusettepaneku lubada sambast välja võtta vaid kolmandiku kogutust –, ei tea praegu aga veel keegi.

Miks sotsid?

Riigikogu aknaaluse Raimond Kaljulaidi soov parteipoliitikas kaasa lüüa ei tule üllatusena, ent miks valis poliitik uueks koduerakonnaks madalseisus toetusarvudega sotsid? Kas sealne troonipärimisjärjekord soosib enam siiski Kaljulaidi võrreldes Reformierakonnaga, kus esimeheks pürgijad on tavaliselt pikalt ette teada? Olgugi et praegu kinnitab riigikogulane, et sotside esimees Indrek Saar ei pea muretsema.

Järvikut ootab Kingo saatus?

Kui Kert Kingo ministriametist taandumise viimaseks tõukeks sai värske nõuniku kole suuvärk ja äpardunud värbamisotsuse peitmine valede taha, siis maaeluminister Mart Järvikule ei tähenda (eks)nõuniku sattumine kriminaaluurimise alla väidetava huvide konflikti tõttu samuti head. Seda enam, et ministrile heidetakse juba seoses listeeriapuhanguga ette vassimist.

Väiksed ja suured valed

Kui avalikkuseni on jõudnud, et Mary Kross kahetsevat politsei poole pöördumist väidetavalt tema vastu toimunud rünnaku pärast, siis küllap teinuks ta nüüdki targemini, jätkates vaikimise teed. Kui varem oli küsimus, kas poliitiku abikaasa valetab, siis pärast avalikku pöördumist on see hoopis, et mille osas (veel)?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee