Poliitika

Kriminaaluurimise all Arumäe loobub maaeluminister Järviku nõuniku kohast (33)

Toimetas Triinu Laan, 8. november 2019, 14:48
Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Urmas Arumäe saatis täna ministeeriumile ja Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale teate, et lõpetab ministrile õigusabiteenuse osutamise.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme teatas pressiteates, et  tunnustab vandeadvokaat Urmas Arumäed otsuse eest loobuda maaeluminister Mart Järviku majavälise õigusnõuniku ametikohast, et säästa ministrit alusetute ja poliitiliselt motiveeritud rünnakute eest. 

Mart Helme avaldas lootust, et kriminaalasja algatamine Arumäe suhtes on alusetu ja mingit huvide konflikti või selle ärakasutamist advokaat Arumäe poolt PRIA suhtes ei ole tegelikult toimunud.

„Aga selge on see, et olukorras, kui nõuniku suhtes on algatatud poliitiliselt motiveeritud kriminaalasi, ei ole võimalik ministril normaalselt oma tööd teha. Tunnustan Arumäed otsuse eest nõustamislepingust loobuda,“ ütles Helme.

Helme lisab, et minister Mart Järvikut erakond kindlasti tagasi ei kutsu."Maaeluminister on teinud väga head tööd. Tema pihta suunatud rünnakuid tuleb võtta Reformierakonna ja sotside alatu infooperatsioonina."

Samal teemal

8. november 2019, 14:59
BLOGI | Martin Helme tunnistas raadioeetris, et valitsus unustas eelarveläbirääkimistel ära põllumeeste 10 miljoni euro suuruse toetuse
8. november 2019, 13:24
Martin Helme: toimub infooperatsioon järgmise EKRE ministri tasalülitamiseks
8. november 2019, 10:51
Ratas: ootan Järvikult ammendavaid selgitusi ja vastuseid
7. november 2019, 17:11
Maaeluministri nõuniku osas algatati kriminaalmenetlus, Reformierakond ja sotsid nõuavad Mart Järviku tagasiastumist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee