Poliitika

Martin Helme: toimub infooperatsioon järgmise EKRE ministri tasalülitamiseks (57)

Ohtuleht.ee, 8. november 2019 13:24
Martin HelmeFoto: Tiit Tamme
Rahandusminister Martin Helme kinnitab, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond seisab maaeluminister Järviku taga reservatsioonideta ning tema tagandamine ei tule kõne allagi. 

"Augustis, kui toimus Jüri Ratase umbusaldamine, ütlesid mitmed opositsiooni esindajad, et järgmise umbusalduse panevad nad püsti enne jõule. Näeme, kuidas viimastel nädalatel on meedia ja nüüd siis ka prokuratuur selle püha ürituse ette rakendatud ja ehitatakse täielikku libanarratiivi Mart Järviku suhtes. Kõlama tahetakse panna peamiselt kahte sõnumit: esiteks, et toimub lõputu valetamine, ja teiseks, et töötatakse vastu tublide ametnike tublile tööle. Mõlemad väited on selgelt valed," kirjutab EKRE fraktsiooni esimees sotsiaalmeedias. 

Samal teemal

Helme sõnul näeb ta, kuidas toimub koordineeritud ja ette valmistatud infooperatsioon järgmise EKRE ministri tasalülitamiseks ning seda ajal, kui Järvik ise on Hiinas ega saa adekvaatselt reageerida õhku visatud süüdistustele.

"Kohe, kui ta tagasi tuleb, saab ta anda oma selgitused nii erakonnale kui avalikkusele," kinnitab Helme. 

Helme leiab, et nii meedia kui ka opositsioon süüdistavad Järvikut selles, et viimane teeb oma tööd hästi ja pühendumusega. "Ta on nõudnud infot, tegevust ja vastutust oma alluvuses olnud ametitelt. Ta on sisuliselt ja jõuliselt võtnud ette toiduohutuse tagamise Eestis. Ta on nõudnud, et ametid ei tegeleks kodumaist ettevõtlust tappes suvaõiguse kohandamisega näidishukkamiste läbi viimiseks, et varjata oma varasemat tegevusetust ja ebakompetentsust."

"Meie seisame oma ministri taga reservatsioonideta. Järviku tagandamine või tagasi kutsumine ei tule kõne allagi. Kui tema nõunikud on andnud talle halba nõu, siis tuleb läbi arutada nende nõunike sobivus, kuid ministrit see ei kõiguta," kinnitab Helme. 

Õhtuleht kirjutas neljapäeval, et maaeluminister Mart Järviku nõuniku Urmas Arumäe osas algatati kriminaalmenetlus kahtlustusega huvide konfliktis. Prokuratuur kontrollib, kas advokaat Arumäe on rikkunud seadust, kui ta maaeluministri nõunikuna andis nõu Mart Järviku haldusalas asuva PRIA tegevuse osas, olles ise samal ajal süüdistatava kaitsjaks kriminaalasjas, kus PRIA peab kannatanuna seisma avaliku raha kasutamise eest.

Poliitik süüdistab samas postituses ka peaprokuröri kohusetäitjat Lavly Perlilngut. "Eriti vastik on vaadata, kuidas Perling elab välja oma raevu, lastes küll lõpetada asja Mary Jordani suhtes, küll algatades menetlust, kus kahtlustatavat pole, aga mida esitletakse kui korruptsioonisüüdistust Järviku nõuniku vastu."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee