Jõulud | Sisuturundus

Kuidas valida oma unistuste superpraadi – Kikase parimat jõulutoodet? 

Kikas, 13. november 2019, 09:28
Foto: Erki Parnaku
Igal aastal pühade eel hakkavad perenaised mõtlema, mis toitudega jõuluperioodil oma pere kostitada. Mida oleks lihtne valmistada, kuid mis oleks samal ajal maitsev? Kikasel on sellele vastus olemas.

Mõned perenaised proovisid Kikase hitt-tooteid ning avaldasid arvamust, kui hästi see liha jõululauale sobib.

Talvegrill broilerilihast

Sellised grilliämbrikesed toovad alati suve meelde – ei olegi varasemalt näinud jõululiha taolises pakendis. Aga silma jäi ta poeletil igal juhul ja tekkis kohe huvi. Liha oli puhta maitsega ja imponeeris väga klassikaline marinaad.

Teriyaki marinaadis kanaliha

Kes ütles, et jõulupraad peab olema eestimaiste maitsenüanssidega? Uuendused on meie tänapäevase elu osa ning seda võib tuua ka jõululauale. Teriyaki marinaadis ahjuliha on Jaapani köögi maitsetega, mida, mulle tundub, on tavapärasest veidi pehmemaks tehtud. Ühest pakist saab umbes kolm suurt portsu või neli keskmist.

Maitsestatud kalkunifilee

Kas jõulude ajal ikka peab kindlasti laual olema sealiha? Ja siis äigavad inimesed pärast jõule, et neil on nii raske tunne ning kaalu on palju juurde tekkinud. Mina ütleksin seepeale, et sealiha asemel söö kanaliha! Kana- ja kalkuniliha on hoopis lihtsam seedida ning maitseelamus ei jää millegi poolest alla. Võib-olla on isegi sealihast parem. Kui muretsed, et ei saa ise maitsestamisega hakkama, siis tuleb Kikas sulle appi: vali maitsestatud kalkunifilee.

Kalkuniliha pestomarinaadis

Olen üldiselt halb kokk ning toidu valmistamine pole mu tugevaim külg. Tavaliselt suudan söögid põhja kõrvetada ning maitsestamisest ei tasu üldse rääkida – see on minu jaoks võimatu missioon. Tänu Kikase Ahju ja valmis praadidele saan minagi särada köögis. Nimelt on ahjuliha juba eelmaitsestatud ja valmib ahjus kõigest 45 minutiga. Midagi muud pole vaja teha kui torgata fooliumkarbi peal olevasse kilesse augud ja lükata ta ahjuplaadile.

Pestomarinaad ise oli aga huvitav ja veidi teistsugune maitseelamus.

Kuke kuumad tiivad

Selle toote plussiks on juba pakend! Maitsestada pole vaja ning eraldi ahjuvormi asetama ei pea – lihtsalt paned fooliumkarbi ahju ning 45 minuti pärast on maitsev õhtusöök olemas. 10-15 minutit enne küpsetusaja lõppu võib karbilt kile ära võtta, et liha pealt pruunistuks. Serveerida saab seda koos karpi kogunenud leemega, mis asendab ideaalselt tavalist kastet. Suurepärane variant poissmeestele, kes tahavad süüa korralikult, aga mitte ise liialt vaaritamisega aega viita.

Kikase lihameistrite poolt arendatud Talvegrillid ja küpsetusvalmis lihad on värsked, harjumuspäraselt puhta maitsega, meeldiva suutunnetusega ning kõrge kvaliteediga, tasakaalustatult maitsestatud suured valitud fileetükid. Kana- ja kalkunilihast praed on meeldiv ja kerge nauding, aga samas ka korralik kõhutäis, mis sisaldab valke, vitamiine, mineraalaineid ja kindlustab hea enesetunde kogu päevaks.

Vali jõuludeks ahju küpsema Kikase Superpraed!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee