Maailm

Miljardär Michael Bloomberg kavatseb USA presidendiks kandideerida (7)

Toimetas Aare Kartau, 8. november 2019, 10:46
Michael Bloombergi eesmärk on Trump alistada.Foto: AFP/Scanpix
Miljardärist ettevõtja Michael Bloomberg haub soovi demokraatide ridades USA presidendiralliga liituda, teatab BBC.

Endine New Yorgi linnapea tunneb muret, et praegused demokraatide kandidaadid ei ole piisavalt tugevad, et 2020. aasta valimistel Donald Trumpi lüüa. Eeldatavalt kinnitab 77aastane Bloomberg sel nädalal ametlikult oma kandidatuuri, et osaleda Alabamas toimuvatel eelvalimistel. Hetkel on demokraatide seas 17 presidendikandidaati, kes soovivad vabariiklasest Trumpile konkurentsi pakkuda.

Samal teemal

Bloombergi nõunik Howard Wolfson mainis, et nende peamine ülesanne on Trump alistada. „Tuginedes tema saavutustele, juhioskusele ja omadusele inimesi muutuste nimel kokku tuua, on Mike (Bloomberg) võimeline Trumpiga võitlema ja võitma,“ sõnas Wolfson. Varem sel aastal eitas miljardär kandideerimist, ent on nüüd meelt muutnud.

Michael Bloombergi varade suuruseks on Forbesi andmetel 52 miljardit dollarit. Mees oli Wall Streeti pankur, kes pani aluse omanimelise meediaimpeeriumile. Ärimees oli New Yorgi linnapea aastatel 2001–2012, sinna ametisse kandideeris ta vabariiklaste ridades. Bloombergi hinnatakse siiski mõõdukaks demokraadiks, kes peab kliimamuutust oluliseks probleemiks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee