Maailm

NÕME TEGU: vandaalitsejad maalisid kilpkonnade kilbile haakriste (18)

Toimetas Aare Kartau, 8. november 2019, 10:13
Svastikaga kilpkonn.Foto: facebook.com/mindy.doty.9
Teisipäeval Rentoni pargis viibinud isikutele avanes häiriv vaatepilt. Kahe kilpkonna kilbile oli paksu valge värviga haakrist joonistatud, teatab The Renton Reporter.

Rumal tegu jahmatas Washingtoni osariigis asuva Rentoni linna elanikke. Loomi märganud inimesed postitasid haakristidega kilpkonnadest fotosid kohalikku Facebooki gruppi ning teavitasid ametivõime.

Rentoni politseijaoskond teatas teisipäeva õhtul, et loomakaitsjad hoiavad silma peal rannaäärsel alal, kus kilpkonnad tihti kividel peesitavad. Lisaks sellele, et roomajate kilbile haakristi maalimine on ebaeetiline, kahjustab värv loomade tervist. Kilpkonnadel on seetõttu keerulisem päikesest tulenevaid vitamiine omandada, värv võib tekitada hingamisprobleeme ja levitada roomajate vereringesse mürgiseid kemikaale.

Svastika joonistamine viis ka selleni, et laupäeval korraldavad Rentoni elanikud vihavastase meeleavalduse. Organiseerijad loodavad, et inimeste pahameel teo üle näitab, et loomade halba kohtlemist ja vihasümboleid linnas ei taluta. Meeleavalduse ühe korraldaja Chad Crane'i sõnul oli intsident šokeeriv, seda enam, et see toimus linnaelanike n-ö tagaaias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee