Marta Vaariku näituse avamine EKAs.Foto: Stanislav Moškov
Anu Saagim 8. november 2019 12:05
Marta Vaarik avas neljapäeva hilisõhtul pöörase perfomance`iga personaalnäituse “Ma seilan mööda piraadimerd ja ükski ..üra mind ei takista”.

Marta Vaariku näituse avamine EKAs. Foto: Stanislav Moškov

“Ma seilan mööda piraadimerd ja ükski ..üra mind ei takista” on provokatiivse näituse hüüdlause. Näitus avati EKA Galeriis ja seda võib kaeda kuni 30. novembrini. 

Näituse avamine oli kirglik. Marta luges ette katkeid oma päevikust ja samal ajal aeti ta kiilaks ning tatoveeriti kuklasse "Be nice" ("Ole hea"). Õhtu lõpetas Marta ekstaatilise tantsuga. 

Vaariku kuues isikunäitus on jätk 2017. a toimunud näitusele “Seestunud”. Ekspressiivne, provokatiivne, hulljulge ja südamlik näitus räägib Marta sõnul naiseks ja emaks olemisest, maailma päästmisest, laste kasvatamisest ja kaisus olemisest. Kunstnik jälgib oma lähisuhteid ning otsib järeldusi, millega päästa maailma.

Loe samal teemal ka SIIT!

Marta Vaariku näituse avamine EKAs. Foto: Stanislav Moškov


“Nahk on meie kontakt maailmaga. Tõmba varrukad üles ja silita ühe käega teist. See on tunne. Me tunneme ja õpime tundma oma keha läbi paituste, hellitamise ja kaisus hoidmise," räägib Marta emotsionaalselt. "Vahel ei ole vaja üle mõelda! Veider tunne tekitab veidraid mõtteid. Aga kui sa tead, et see on vaid tunne ja ei hakka oma ajuga koostöös forsseerima, võid vahel lihtsalt tunda, ilma sellele keeleliselt omadusi omistamata. Asjad lihtsalt on nagu nad on. Kui me hakkame midagi liialt seletama võime täiesti rappa joosta. Meie saame proovida maailma päästa, aga kui me oma lapsed empaatiliseks kasvatame, teevad nad seda juba loomuomaselt! Naised on kõikvõimsad ja peavad hakkama ennast usaldama sellisena nagu nad on, sest kõik inimesed kasvavad ema sees! Mul on vedanud, et mind hoiti kaisus,” lisab Marta.

Vaata pöörast pildigaleriid!