Eesti uudised

Tartu Keskerakonna kriis sai lahenduse: Monica Rand astub abilinnapea kohalt tagasi (28)

Delfi/Ohtuleht.ee, 8. november 2019 00:26
Monica RandFoto: Mari Luud
Neljapäeva õhtul kell 19 kogunes Keskerakonna Tartu juhatus ja volikogu, et lahendada tekkinud võimukriis. Kohale tuli ka erakonna esimees Jüri Ratas ning lahenduseni jõuti hilistel õhtutundidel - abilinnapea Monica Rand astub jaanuarist ametist tagasi. 

„Meil on kõik hästi. See on meie siseküsimus. 7. novembriks on meil kõik lahendatud,“ sõnas septembri viimastel päevadel Keskerakonna Tartu piirkonna juhiks valitut Jaan Toots ja lisas, et mingit punnseisu ei ole, lihtsalt väikesed ümberkorraldused. Olukord osutus aga ootamatult keeruliseks. 

Samal teemal

Probleemi kese seisis selles, et mõnevõrra ootamatult piirkonna juhiks valitud Toots soovis välja vahetada kaks Tartu abilinnapead - Monica Ranna (kellel oli piirkonna juhi valimistel Jüri Ratase poolehoid) ja Madis Lepajõe. Kui Lepajõe oli sõnavõttedes tagasihoidlikum, siis Rand teatas resoluutselt, et vabatahtlikult ametikohalt ei lahku. 

Neljapäeval saabus aga linna olukorda lahendama nii peaminister Jüri Ratas kui ka Mailis Reps. 

Haridus- ja teadusminister ütles Delfile, et ligi viis tundi kestnud arutelul sai ka Monica Rannale selgeks, et tema jätkamine linnavalitsuses ei ole võimalik. ''Monica sai väga selgelt aru, et valikut ei ole,'' sõnas Reps.

Rahandusvaldonna abilinnapea Rand jätkab aga ametis aastavahetuseni, et viia lõpuni linnaeelarve kinnitamine. Hetkel pole selge, kes tema asemel ametisse pannakse, kuid Repsi kinnitusel ei ole selles tõenäoliselt ei Rein Kokk ega Vladimir Šokman, kelle nimed olid Toots varasemalt õhku visanud. 

Reps rääkis täna ka Tartu linnapea Urmas Klaasiga, kellega lepiti kokku, et abilinnapea vahetamisega muudatusi koalitsioonileppes ei kaasne.

Loe täispikka artiklit Delfist. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee