Eesti uudised

MARY KROSSI JUHTUM POLEGI ERILINE? Pea kolmandik valeütluste kohtuasju lõpetatakse avaliku menetlushuvi puudumise tõttu (3)

Kristjan Väli, Margus Järv, 7. november 2019 21:45
VASSIB EDASI: Mary Kross räägib avalikult, kuidas teda rünnati, mis sest, et prokuratuur tõestas, et ta andis valeütlusi.Foto: Jörgen Norkroos

Mary Krossi kohtusaaga ja selle oportuniteediga lõpetamine on tekitanud hulganisti küsimusi valeütluste andmist puudutavate kohtuasjade teemal. Justiitsministeeriumi viie aasta ja kümne kuu statistika näitab, et Krossi juhtum pole iseenesest erandlik ning ligi kolmandik kõigist kaasustest lõpetatakse oportuniteediga.

Viimase viie aasta ja kümne kuu jooksul on kohtusse jõudnud 226 kriminaalasja, mis puudutavad valeütluste andmist. Neist 83 korral ehk pea ühel kolmandikul kõigist kaasustest on kriminaalmenetlus lõpetatud oportuniteediga avaliku menetlushuvi puudumise tõttu.

Kuidas siis ikkagi kõik välja näeb – kes paneb paika, millisel juhul on mõistlik kohtuasi lõpetada ning millisel juhul tuleb kaasus viia üldmenetlusse? Päevalehele antud intervjuus ütles staažikas kohtunik, et oportuniteediotsustus on lõppastmes kohtuniku teha ja just temast sõltub, kas ta kinnitab prokuröri taotluse menetlus lõpetada. Küll aga on sellisel puhul vaja välja tuua asjakohased põhjendused.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2019
Prokuratuur: Mary Krossi valeütluste andmine on tõendatud
06.11.2019
Mary Krossi sõnul teda tõesti rünnati, ent politsei uuris teda, mitte juhtunut
05.11.2019
Karoli Hindriks kahetseb: mul polnud põhjust Mary Krossi sõnades kahelda
04.11.2019
VALE ANATOOMIA | Mary Kross üritas politseid veenda, et tema rünnakut ei peaks üldse uurima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee